Boks: Indywidualne mistrzostwa Polski

Zawodnik WAH-PKB Poznań Piotr Olejniczak sprawił największą niespodziankę podczas piątkowych ćwierćfinałów Indywidualnych mistrzostw Polski w Boksie.
Ponad 130 pięściarzy rozpoczęło w czwartek w Jastrzębiu zmagania o tytuły mistrzów Polski. Już w eliminacjach z turniejem pożegnali się Przemysław Piasecki z Zagłębia Konin (waga 60 kg), jego klubowy kolega Sławomir Walczak (waga półciężka) oraz dwaj zawodnicy WAH-PKB Poznań: "najcięższy" Jacek Głowacki i - nieoczekiwanie - Sławomir Mordoń (waga półciężka).

Wczoraj na ringu w hali MOSiR w Jastrzębiuu bokserzy walczyli w ćwierćfinałach. Jednym z najciekawszych pojedynków była walka poznaniaka Piotra Olejniczaka z WAH-PKB z brązowym medalistą młodzieżowych mistrzostw Europy Damianem Jonakiem z Walki Zabrze wadze średniej. Olejniczak był zdecydowanie lepszym bokserem i wygrał zasłużenie. Do półfinałów awansowali także inni poznańscy bokserzy, faworyci swoich kategorii: Krzysztof Rogowski (waga kogucia) i Mariusz Koperski (waga lekka). Oprócz nich, swoją walkę ćwierćfinałową wygrał też Paweł Kołodziej z PKB w wadze superciężkiej.