Polonia z Widzewem w Łodzi

Jeden punkt i ostatnie miejsce po czterech kolejkach - to dorobek Widzewa. Dwa punkty i miejsce przedostatnie - to z kolei bilans Polonii. Tacy dwaj przeciwnicy w sobotę spotkają się na stadionie w Łodzi
Widzewiacy jedyny punkt zdobyli w pierwszej kolejce, remisując 2:2 z innym zespołem z regionu mazowieckiego Świtem Nowy Dwór. Polonia w trzech kolejkach nie trafiła ani razu do siatki. Udało się dopiero w kolejce czwartej - i to od razu dwa razy - na stadionie Groclinu, jednego z faworytów rozgrywek. Normalnie dzisiejszy mecz powinien odbyć się w Warszawie, ale ponieważ stadion Polonii nie dostał od PZPN licencji, tak jak i inne mecze także i ten "Czarne Koszule" zagrają na wyjeździe.

To spotkanie jest istotne przede wszystkim dla Widzewa. Choćby z tego względu, że drużynę po raz pierwszy poprowadzi nowy trener Jerzy Kasalik, a prezes klubu Witold Skrzydlewski zapowiedział bez względu na wynik złożenie oficjalnej rezygnacji. W Polonii tak dramatyczne zdarzenia nie są przewidywane. Główny cel to nie przegrać w Łodzi.

WIDZEW ŁÓDŹ - POLONIA WARSZAWA. Sobota, godz. 19. Al. Piłsudskiego 138 w Łodzi. Widzew: Zbigniew Robakiewicz - Rafał Pawlak, Bruno, Marek Walburg - Sławomir Nazaruk, Zbigniew Wyciszkiewicz, Juliano, Patryk Rachwał, Michał Goliński - Piotr Włodarczyk, Lelo. Polonia: Robert Gubiec - Krzysztof Bąk, Rafał Szwed, Wojciech Szymanek, Marcin Drajer - Igor Gołaszewski, Antoni Łukasiewicz, Dariusz Dźwigała, Emil Nowakowski, Jarosław Mazurkiewicz - Maciej Nuckowski.