Drugoligowi szczypiorniści rozpoczynają rozgrywki

W II lidze piłki ręcznej mężczyzn Zachodniopomorskie będzie reprezentowane przez dwa zespoły: Łącznościowca Szczecin (chce walczyć o awans) i Energetyka Gryfino (główny cel to utrzymanie).
W sezonie 2003/2004 w lidze wystąpi 14 zespołów. Drużyny, które zajmą dwa ostatnie miejsca, spadną do klasy międzywojewódzkiej, a zespoły z miejsc 1-3 awansują do powiększonej od przyszłego sezonu I ligi. Sytuacja jest ciekawa, gdyż z wypowiedzi szkoleniowców wszystkich ekip wynika, że sześć, siedem drużyn chce grać o awans, a pozostałe mają w planie walkę o utrzymanie.

Łącznościowiec Szczecin

To może, ale nie musi być ostatni sezon męskiego szczypiorniaka w Szczecinie. Obecna sytuacja jest zła: z gry zrezygnowało kilku zawodników (Paweł Maciejewski, Norbert Zaremba, Wojciech Wronowski, Jacek Gimel), trzech następnych jest kontuzjowanych (m.in. Sebastian Smuniewski oraz Paweł Błażejewski) i będzie miało kilkumiesięczną przerwę, dwóch nadal przebywa zarobkowo w Stanach Zjednoczonych (Przemysław Popek i Adrian Żenczykowski). Na inaugurację sezonu, czyli niedzielny mecz z Miedzią II Legnica o godz. 16, trener Mariusz Dobrzeniecki ma problemy ze skompletowaniem składu. I miałby pewnie większe, gdyby nie wsparcie gwiazd szczecińskiej piłki ręcznej: braci Białych, Ryszarda Lubaskiego, Dariusza Śrudki i Grzegorza Gościńskiego. Postanowili oni kontynuować kariery, tym bardziej że nie ma napływu młodych zawodników. W tej konstelacji gwiazd najmłodszym graczem jest aż 19-letni Marcin Hofman. - Nie ma w naszym drużynie podziałów na młodych czy starych. Tworzymy zespół - mówi Hofman.

Drużyna z nazwiskami powinna sobie poradzić w lidze, ale pod warunkiem, że będzie grać z charakterem. - Chcemy zwyciężać w każdym meczu i walczyć o awans. Myślę, że stać nas na miejsce w pierwszej trójce. Skład na pewno mamy dobry, a będzie jeszcze lepszy po powrocie kontuzjowanych - dodaje Hofman.

Skład Łącznościowca

Bramkarze: Dariusz Śrudka (rocznik 1965), Paweł Jasiński (81), Adrian Żenczykowski (82).

Rozgrywający: Ryszard Lubaski (66), Grzegorz Gościński (67), Paweł Błażejewski (83), Michał Głowiński (83), Marcin Hofman (84), Sebastian Smuniewski (77), Piotr Zubowicz (78), Piotr Borecki (84).

Kołowi: Rafał Biały (73), Paweł Gracka (76).

Skrzydłowi: Paweł Biały (76), Przemysław Popek (82), Rafał Rojek (76), Grzegorz Marcinkian (82).

Trener: Mariusz Dobrzeniecki. Asystent: Rafał Biały. Masażysta: Andrzej Fijałek.

Energetyk Gryfino

Gryfinianie awans wywalczyli przez przypadek. Energetyk przegrał spotkania barażowe, ale znalazło się dla niego wolne miejsce. Zespół oparty jest na młodych zawodnikach, którzy nie mogą liczyć na pieniądze. Działacze nie postawili przed zespołem żadnych celów, ale wiadomo, że podopieczni Marka Zielonki będą chcieli zająć miejsce powyżej 12. Gdyby im się to udało, mogliby powiedzieć, że najgorsze mają za sobą i w następnym sezonie walczyć będą o więcej. Jednym z najlepszych zawodników w zespole jest Szymon Tołyż - od roku powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski. Sukces szkoleniowców to obecność doświadczonego Jarosława Węgrzyna, którego udało się namówić do powrotu. Będzie z parkietu kierować zespołem.

Skład Energetyka

Bramkarze: Maciej Wirski (83), Michał Drewicz (84), Szymon Kocór (85).

Rozgrywający: Łukasz Czyleko (83), Marcin Pawlaczyk (85), Tomasz Stanisławek (85), Szymon Tołyż (85).

Kołowi: Jarosław Węgrzyn (75), Marek Rulewicz (84), Artur Matwis (83).

Skrzydłowi: Adrian Adamczewski (85), Daniel Adamczewski (85), Sebastian Adamczewski (84), Łukasz Kostrzewa (84), Marcin Zakrzewski (79), Oktawian Ziętek (83), Artur Zwoliński (84).

Trener: Marek Zielonka. Asystent: Arkadiusz Augustyniak. Kierownicy: Jerzy Miler, Piotr Kejs.