Turniej barażowy siatkarek o serię B

Do serii B awansuje tylko najlepszy zespół. Mimo wszystko daje to opolankom ogromną szansę. Awans do serii B był już ich celem w zakończonym sezonie, ale siatkarki ASPS odpadły w półfinałach II ligi. Jednak później PZPS postanowił rozszerzyć zaplecze ekstraklasy do 14 drużyn, a z ligi wycofały się rezerwy warszawskiej Skry. W ten sposób powstało wolne miejsce, o które od dzisiaj walczyć będą trzy drużyny w opolskim turnieju.

Turniej barażowy traktowany jest już jako rozgrywki sezonu 2003-2004, dlatego zawodniczki, które wystąpią w tych drużynach, będą do nich przypisane w nadchodzącym sezonie. - Będą mogły odejść po turnieju do innego zespołu, ale tylko grającego w wyższej klasie rozgrywkowej - tłumaczy Angelika Głowienka z wydziału rozgrywek PZPS.

Opolanki, które do sezonu wciąż przygotowują się bez trenera, przed tak ważnym turniejem zdołały się wzmocnić tylko jedną zawodniczką. Jest to rozgrywająca Arleta Witkowska, która grała już w opolskim zespole, razem z nim awansując do serii B przed pięcioma laty.

Udział w turnieju ASPS rozpocznie dzisiaj od pojedynku z warszawskim AZS-em. Na zakończonych niedawno akademickich mistrzostwach Polski przegrał z nim 2:3

Terminarz gier

12.09. godz. 18 AZS ASPS Opole - AZS AWF Warszawa

13.09. godz. 16 AZS AWF Warszawa - AZS WSBiP Ostrowiec

14.09. godz. 12 AZS ASPS Opole - AZS WSBiP Ostrowiec.