Boks: przed mistrzostwami Polski w Jastrzębiu

Turniej w Jastrzębiu uświetni obchody jubileuszu 80-lecia Śląskiego Związku Bokserskiego. - Rozpoczęliśmy od Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Tychach, a kończymy zawodami w Jastrzębiu - mówi Andrzej Filipek, prezes ŚZB. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że zawody mogą nie dojść do skutku. To dlatego, że w czerwcu z rozgrywek ligowych wycofał się jeden z gospodarzy imprezy - Imex Jastrzębie. - Były spore kłopoty, ale daliśmy sobie radę. Duże wsparcie otrzymaliśmy z jastrzębskiego Urzędu Miasta. Z hali będziemy mogli korzystać za darmo. To bardzo dużo. Turniej odbędzie się w czterdziestą rocznicę nadania miastu praw miejskich. W Jastrzębiu boks istniał jednak już wcześniej - podkreśla Filipek.

W mistrzostwach wystartuje cała krajowa czołówka z brązowym medalistą ostatnich mistrzostw świata w Tajlandii Aleksym Kuziemskim z Hetmana Białystok na czele. Śląscy działacze liczą na co najmniej dziesięć medali. W gronie faworytów są przede wszystkim pięściarze Victorii Jaworzno: Mariusz Cendrowski, Robert Gortat, Rafał Kaczor, Sławomir Malinowski, Zbigniew Kołacz i Andrzej Liczik. W sukces wierzą też działacze i szkoleniowcy Walki Zabrze oraz Kleofasa Katowice. Sześcioosobowy skład wystawia Imex Jastrzębie. Szkoda, że w jego barwach zabraknie murowanego kandydata do złota Krzysztofa Szota, który od niedawna reprezentuje barwy PKB Poznań.

Dziś waga i losowanie walk. Od jutra rozpoczną się mistrzowskie pojedynki w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Leśnej. Wstęp na czwartkowe i piątkowe eliminacje jest bezpłatny. Organizatorzy zaprosili na mistrzostwa dawnych polskich mistrzów Mariana Kasprzyka oraz Zbigniewa Pietrzykowskiego.PROGRAM MISTRZOSTW

Środa - waga i badanie zawodników (godz. 18)

Czwartek - I seria walk eliminacyjnych (godz. 11) , II seria walk eliminacyjnych (godz. 17)

Piątek - I seria walk ćwierćfinałowych (godz. 11), II seria walk ćwierćfinałowych (godz. 17)

Sobota - walki półfinałowe (godz. 11)

Niedziela - walki finałowe (godz. 11)Złoci medaliści ubiegłorocznych MP w Białymstoku

waga papierowa (48 kg): Przemysław Roczniak (Hetman Białystok), musza (51 kg): Andrzej Rżany (Gwardia Wrocław), kogucia (54 kg): Mariusz Dziembowski (Hetman), piórkowa (57 kg): Krzysztof Szot (Imex Jastrzębie), lekka (60 kg): Mariusz Głażewski (Hetman), lekkopółśrednia (63,5 kg): Artur Bojanowski (Hetman), półśrednia (67 kg): Mariusz Cendrowski (Energetyk Jaworzno), lekkośrednia (71 kg): Mirosław Nowosada (Hetman), średnia (75 kg): Paweł Kakietek (Gwardia Warszawa), półciężka (81 kg): Robert Gortat (Energetyk), ciężka (91 kg): Adam Roguszka (Zawisza Bydgoszcz), superciężka (+91 kg): Grzegorz Kiełsa (Hetman).

opr. zich