Piłkarskie Wakacje z Omegą

Dobiegły końca piłkarskie "Wakacje z Omegą" rozgrywane na osiedlu Nałkowskich w Lublinie. Najlepsza była drużyna WZNP. Młodzi piłkarze rozegrali prawie 300 meczy, w których strzelili 862 bramki
W ostatnim konkursie piłkarskim wakacyjnego cyklu organizowanego przez lubelskie Ognisko TKKF Omega zwyciężyła, już po raz szósty tego lata, drużyna WZPN. Na kolejnych miejscach znalazły się Danielki, Juventus, Marki, FC Topy, Diabły, Roma i FC Piaskownica. Najlepszymi strzelcami X turnieju zostali Patryk Dyś (WZPN) i Michał Słoboda (FC Topy), którzy zdobyli po 14 bramek. Najlepszą drużyną wakacji został WZPN. W jego składzie grali: Patryk Dyś, Bartek Maliszewski, Grzegorz Cichosz, Kamil Kozioł, Maciej Kozioł, Michał Szymulski, Damian Jurek, Paweł Suska, Emil Jurek i Paweł Wójcik.

Najlepszym strzelcem wakacyjnego cyklu był Michał Słoboda, który zdobył równo 100 bramek. Drugie miejsce zajął Bartek Maliszewski (64 gole), a trzecie Patryk Dyś (62).

Na osiedlu Nałkowskich odbyły się też trzy ostatnie konkursy rzutów karnych. W pierwszym z nich triumfował Tomasz Czerwonka, w drugim Emil Pilipek, a w ostatnim Maciej Bujakowski.

W generalnej klasyfikacji rzutów karnych zwyciężył Krzysztof Urban (145 pkt.), przed Pawłem Sałamajem (90 pkt.) i Robertem Kaczmarą (75 pkt.).

Na koniec wakacyjnych rozgrywek Omegi wybrano dream team, który zagrał mecz na boisku przy ul. Kresowej z rówieśnikami z Motoru Lublin. Do przerwy był bezbramkowy remis, ale w drugiej połowie górą byli już "zawodowcy" z Motoru, którzy wygrali 5:0.

W kadrze dream teamu znaleźli się: Grzegorz Portka, E. Jurek, R. Pryszczewski, Robert Pasierbiak, T. Czerwonka, Artur Kuś, Marcin Mazurkiewicz, D. Jurek, Michał Markowski, Grzegorz Kozak, Emil Filipczuk, Łukasz Pryszczewski, Grzegorz Cichosz i Bartek Maliszewski.

Uczestnicy wakacyjnych rozgrywek z Omegą na pożegnanie otrzymali piłki, dyplomy i inne nagrody.