Dziewczyny z Mazovii najsilniejsze

Siedemnastoletnie juniorki Mazovii znokautowały rywalki, wygrywając zdecydowanie klasyfikację klubową podczas mistrzostw Polski.

Podopieczne Marka Sachmacińskiego były w Siedlcach bezkonkurencyjne. Ciechanowianki zgromadziły na swym koncie 54 pkt. i wyprzedziły Atletę Gdańsk aż o 14 pkt. Gospodynie z WLKS Siedlce, które zajęły trzecie miejsce, zgromadziły 36 pkt.

Indywidualnie najlepszą zawodniczką mistrzostw została Justyna Smosarska z Ciechanowa. Nic dziwnego, przecież to mistrzyni Europy juniorek do lat 16. Niejako z urzędu musiała wygrać kategorię wagową do 63 kg. I zrobiła to wynikiem 175 kg.

Brązowy medal w najlżejszej wadze - do 44 kg - wywalczyła filigranowa Agnieszka Kaszuba z wynikiem 77,5 kg. Brakujący w zestawie medal srebrny zdobyła jeszcze Justyna Skrzecz. Drugie miejsce na podium dał jej w wadze do 53 kg rezultat 122,5 kg. Tuż za podium, na najmniej lubianym przez sportowców miejscu, uplasowała się Joanna Lubińska - 115 kg.

Nieco gorzej poszło chłopcom z Mazovii, którzy w punktacji klubowej zajęli drugie miejsce z dorobkiem 44 pkt. Pierwszy był WLKS - 59 pkt., a trzeci Tarpan Mrocz - 29 pkt. Indywidualnie świetnie wypadł uczestnik niedawno rozegranych w Dortmundzie mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej Damian Ciesielski. W kategorii wagowej do 77 kg wywalczył złoto z bardzo dobrym rezultatem - 265 kg. Wynik ten dał mu trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej prowadzonej według tabeli Sinclaira.

Trzecie miejsce i brązowy medal w wadze do 50 kg zdobył Adam Bobiński. Jemu dwubój przyniósł 140 kg. W klasyfikacji województw mazowieckie zgromadziło 277 pkt. i wyprzedziło dolnośląskie o 169 pkt.