Lekkoatletyka: wyniki półmaratonu w Pile

Waldemar Glinka z GLKS Świdnik i Ukrainka Natalia Bierkut zwyciężyli w Pile w 13. międzynarodowym półmaratonie. Startowało ponad 600 osób.

Pilski bieg był jednocześnie walką o mistrzostwo Polski w półmaratonie. Tytuły zdobyli: Waldemar Glinka i Dorota Gruca z Agrosu Zamość, która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, tuż za Ukrainką Natalią Bierkut. Zawodniczka z Ukrainy pobiła rekord pilskiej trasy o dwie sekundy - teraz wynosi on 1:12.49.

Bardzo dobrze zaprezentowały się poznańskie biegaczki: trzecia była Grażyna Syrek, a czwarta Monika Drybulska (obie z Olimpii). Na piątym miejscu, ze stratą blisko dwóch minut do zwyciężczyni, na metę wbiegła Małgorzata Sobańska, rodowita poznanianka, która obecnie reprezentuje Sporting Międzyzdroje.

- Impreza bardzo się udała. Pobity został rekord frekwencji, bo wydaliśmy blisko 700 numerów startowych - powiedział organizator półmaratonu Henryk Paskal. - Mamy więc w Pile największy półmaraton w Polsce - chwali się Paskal.

Półmaraton ukończyło 634 zawodników, wśród których był wiceprezydent Poznania Maciej Frankiewicz, przygotowujący się do poznańskiego Hansaplast Maratonu. Bieg ten odbędzie się za cztery tygodnie w stolicy Wielkopolski.

Uczestnicy biegu brawami przyjęli udział rekordzisty Polski w maratonie, 48-letniego Antoniego Niemczaka, który od kilku lat mieszka w stanie Nowy Meksyk w USA (był dwukrotnie w swoim życiu przyłapany na stosowaniu dopingu!).