Piłka nożna - II liga. Aluminium Konin - Ceramika Opoczno 1:1

- Bóg nad nami czuwał - stwierdził trener Ceramiki
Pierwsza połowa spotkania przypominała mecz polskiej reprezentacji z Łotwą w Rydze - pojedynek był ciekawy. W 2. min po szybkiej kontrze strzelał Marcin Kaczmarek z Ceramiki, ale pewnie piłkę złapał Krzysztof Osiński, zastępujący w bramce Aluminium Radosława Cierzniaka (wyjechał z kadrą narodową). W odpowiedzi Jacek Wysocki piętą zagrał do Tomasza Witka, ale po jego dośrodkowaniu piłka minęła poprzeczkę.

W 13. min Osiński popełnił błąd na przedpolu. Arkadiusz Miklosik próbował to wykorzystać, ale strzelił obok spojenia słupka z poprzeczką. Gol dla Konina padł w 22. min, gdy głową stzrelał Tadeusz Bartnik - piłkę na linii bramkowej odbił Krzysztof Janicki, ale skierował ją do siatki.

Od tego momentu goście jednak zaczęli grać dużo lepiej. Bramki zdobyć mogli jednak głównie po błędach Osińskiego. Druga połowa także była ciekawa, ale akcje kończyły się najczęściej dobrymi interwencjami obrońców. W 47. min Sebastian Nowak mógł podwyższyć na 2:0, ale spudłował z 7 m. W 63. min sam na sam z Arturem Cholewińskim był Dariusz Wojciechowski, ale przegrał ten pojedynek.

Wyrównanie padło 3 min później, gdy wrzuconą przez Waldemara Przysiudę piłkę próbował wybić Adrian Woźniczka, ale... pokonał własnego bramkarza.

Aluminium do końca meczu miało przewagę, ale nie potrafiło jej wykorzystać. Najlepszą okazję w 77. min zmarnował Wysocki, który trafiłw słupek z 13 m.

- Wróciliśmy z dalekiej podróży - powiedział trener Ceramiki Mariusz Łąski. - Widać Bóg miał dla nas łaski, bo wczoraj byliśmy w Licheniu.

W fatalnym nastroju był za to trener koninian Janusz Białek. - Niby jest lepiej, bo zdobyliśmy 2 punkty w dwóch meczach, ale to tylko płomyczek nadziei - powiedział.

Aluminium dotknięte jest plagą kontuzji. Z ich powodu nie grają: Krzysztof Wołczek, Krystian Lamberski i Mariusz Wawrów. Wszyscy mieliby pewne miejsce w podstawoweej jedenastce.

Aluminium Konin - Ceramika Opoczno 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Janicki (22. min, samobójcza), 1:1 Woźniczka (66., samobójcza)

ALUMINIUM: Osiński - Majewski Ż, Woźniczka (71. Cichos), Bartnik, Wysocki, Nowak Ż, Solnica, Jasiński (71. Bekas), Witek, Słupecki, Wojciechowski (85. Nawrot)

CERAMIKA: Cholewiński - Janicki Ż, Czerbniak Ż, Majda (51. Gostyński), Lenart (18. Bednarczyk), Feliksiak, Kacprzak (76. Stasiak), Miklosik, Kaczmarek, Przysiuda, Bała

Sędzia: Piotr Kotos (Wrocław). Widzów 1200