Koszykarze Lafarge Nida Gips grali w Krakowie

Remis i porażka - to wyniki koszykarzy Lafarge Nida Gips na towarzyskim turnieju w Krakowie.

Podopieczni Włodzimierza Środy najpierw zremisowali wczoraj z gospodarzem, krakowską Koroną 81:81, a potem po zaciętej końcówce ulegli Bobrom Bytom 85:87. - Z Koroną słabiej zagraliśmy w pierwszej połowie. W drugim spotkaniu spisywaliśmy się już bardzo równo przez całe 40 minut - opowiadał szkoleniowiec.

Nieźle zaprezentował się nowy nabytek kieleckiej drużyny - Michał Wołoszyn. Raz za razem trafiał z dystansu. - Brakuje mu jeszcze trochę siły na walkę pod tablicami, ale poza tym dobrze się zapowiada - stwierdził Środa.

Wszyscy zawodnicy ustalili już warunki pracy i w tym tygodniu będą podpisywane kontrakty. Przesądzone jest też, że w Lafarge Nida Gips zostaje Miłosz Krajewski. Wczoraj ten 20-letni skrzydłowy nie grał z powodu grypy, ale dziś wraca do treningów.

Pierwsze sparingi w Kielcach koszykarze rozegrają 13 i 14 września na VI memoriale Jana Kmiecika. Oprócz gospodarzy mają wystąpić w nim II-ligowi AZS Radom i Korona Kraków.

Tymczasem w II lidze ciągle ubywa drużyn. Z grupy B, w której grać będzie kielecka ekipa, już wycofała się Cracovia. Lada dzień taką samą decyzję podejmie Glimar Gorlice.