Ruszyła pingpongowa ekstraklasa

Od niespodziewanej porażki we własnej hali z AZS Politechniką Gliwice 3:4 rozpoczęli walkę w pingpongowej ekstraklasie zawodnicy Olimpii/Unii Grudziądz
Dwóch małych punktów brakowało w pewnym momencie gospodarzom do meczowego zwycięstwa. Przy stanie 3:2, w szóstym pojedynku sobotniego wieczoru Witold Skubiszewski w decydującej partii remisował z Karolem Szotkiem 10:10. Przegrał jednak dwie kolejne piłki, a potem także następnego seta i AZS Politechnika wyrównałą. W ostatnim singlu Dymitr Czumakow przegrał w czterech setach z Michałem Gołdynem. - Białorusin bardzo mnie zawiódł. Ale nie tylko on. Wszyscy moi zawodnicy zagrali poniżej możliwości - przyznał trener Olimpii/Unii Józef Lewandowski. Po dwóch grach pojedynczych grudziądzanie przegrywali 0:2, bo Artur Daniel uległ 1:3 Szotowi, a Czumakow 2:3 Jarosławowi Tomickiemu. Później do remisu doprowadzili Skubiszewski, pokonując 3:2 Gołdyna oraz debel Skubiszewski-Daniele,m ogrywając parę Tomicki-Szotek bez straty partii.

Wynik meczu

OLIMPIA/UNIA - AZS POLITECHNIKA ŚL. GLIWICE 3:4

Olimpia/Unia: Daniel 1, Skubiszewski 1, Daniel/Skubiszewski 1

AZS Politechnika Śl.: Tomicki 1, Szotek 2, Gołdyn 1

Pozostałe wyniki: SKS 40 Warszawa - Odra/Roeben/Głoska Księginice 0:4, McArthur/Morliny Ostróda - ZKS Zielona Góra 0:4, Pogoń Lębork - AZS Politechnika Wrocław 4:1, MRKS/DGT Gdańsk - Erjot/Triada Oława 4:3