7. kolejka spotkań III ligi piłkarskiej

Zespół Finishparkiet-Drwęca Nowe Miasto Lubawskie zmierzy się w Łowiczu z tamtejszym Pelikanem. Łowicką drużynę poprowadzi nowy trener - Zbigniew Podsiebierski
Piłkarze z Nowego Miasta Lubawskiego zajmują siódme miejsce w tabeli. Finishparkiet-Drwęca zdobyła w pięciu meczach dziewięć punktów - wszystkie na własnym boisku. W spotkaniach wyjazdowych zespół z Nowego Miasta Lubawskiego spisywał się znacznie gorzej. W meczach z Unią Skierniewice i Radomiakiem Radom zawodnicy Finishparkietu-Drwęcy przegrali po 0:3. - Jesteśmy beniaminkiem i w spotkaniach wyjazdowych płacimy jeszcze frycowe - tłumaczy obrońca Sławomir Święcki, były zawodnik Stomilu Olsztyn. - Na własnym boisku stwarzamy dużo sytuacji podbramkowych i część z nich wykorzystujemy. Na obcym terenie dobrych okazji do zdobycia bramek jest mniej. Poza tym po stracie bramki staraliśmy się szybko doprowadzić do remisu, rzucaliśmy się na rywali i zostawaliśmy ponownie skarceni. To był błąd, trzeba było się przyczaić i czekać na dogodną okazję do wyrównania.

Aby myśleć spokojnie o trzecioligowej przyszłości, zespół Finishparkietu-Drwęcy musi zdobywać punkty również w meczach wyjazdowych. - Uważam, że po dwóch, trzech kolejnych meczach powinniśmy grać znacznie lepiej także w spotkaniach wyjazdowych. Drwęca jest klubem stabilnym finansowo i zasługuje na dobre wyniki. Widać, że w Nowym Mieście Lubawskim panuje dobry klimat wokół piłki nożnej. Mecze cieszą się sporym zainteresowaniem i są dla kibiców świętem - dodał Sławomir Święcki.

Okazja do zdobycia kolejnych punktów nadarzy się już dzisiaj. Piłkarze z Nowego Miasta Lubawskiego zagrają w Łowiczu z Pelikanem, ostatnim zespołem w tabeli III ligi. Pelikan przegrał w tym sezonie wszystkie dotychczasowe mecze. Po ostatniej porażce z MZKS-em Kozienice (1:3) rezygnację z pracy na stanowisku trenera złożył Wiesław Bańkosz i jego asystent Stanisław Nezdropa.

We wtorek zajęcia z zespołem Pelikana poprowadził nowy szkoleniowiec - Zbigniew Podsiebierski. Okaże się, czy trener ten w przeciągu kilku dni zdoła odmienić dyspozycję drużyny, która w pięciu meczach zdobyła tylko trzy bramki, tracąc dziesięć.

Słabiej od Finishparkietu-Drwęcy spisuje się na razie Polonia Olimpia Elbląg, która zdobyła dotychczas pięć punktów i zajmuje 11. miejsce w tabeli. W 6. kolejce spotkań elblążanie zagrają w Kozienicach z MG MZKS-em. W Polonii Olimpii zadebiutuje dwóch nowych piłkarzy: Piotr Zagórski (napastnik) i Arkadiusz Czarnecki (pomocnik). Pierwszy jest wychowankiem Lechii Gdańsk, ale występował także w Stomilu Olsztyn. Drugi to wychowanek Stomilu, brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów młodszych i kapitan reprezentacji Polski do lat 17.

Pozostałe mecze 6. kolejki: MKS Mława - Gwardia Warszawa, Znicz Pruszków - Stal Głowno, Unia Skierniewice - Warmia Grajewo, Legionovia - Mlekovita Ruch Wysokie Mazowieckie, Radomiak - Pogoń Zduńska Wola, Okęcie Warszawa - Mazowsze Grójec.III liga piłkarska

1. MKS Mława51311-2
2. Unia Skierniewice5137-1
3. Gwardia W-wa5127-2
4. Radomiak Radom51111-5
5. Okęcie W-wa5106-3
6. Warmia Grajewo593-3
7. Finishparkiet 596-7
8. Legionovia 576-6
9. Mazowsze Grójec556-7
10. Kozienice554-5
11. Stal Głowno552-4
- Polonia Olimpia552-4
13. Znicz Pruszków544-6
14. Mlekovita 521-5
15. Pogoń Zd. Wola513-10
16. Pelikan Łowicz503-10