W piątek na torze "Kielce" rozpoczynie się finałowa runda mistrzostw Europy w rajdach enduro

Od dziś przez cały weekend na trasach pod Kielcami rozstrzygać się będą losy mistrzostw Europy w rajdach enduro. Do Miedzianej Góry przyjadą wszyscy najlepsi motocykliści Starego Kontynentu. To największa rangą impreza, jaka w tym roku odbędzie się w naszym regionie
Kieleckie zawody będą finałem tegorocznego cyklu. Rozpoczęły go dwie eliminacje w Niemczech (8-9 marca), kolejne dwie odbyły się na Węgrzech (28-29 czerwca), a ostatnie we Włoszech (26-27 lipca). Do startu w finale uprawniały najlepsze wyniki z czterech zawodów.

Na liście zgłoszeń do ostatniej eliminacji mistrzostw Europy jest 157 nazwisk z 15 państw, ale udział w kieleckich wyścigach weźmie ponad dwustu zawodników. Pozostała pięćdziesiątka ścigać się będzie w ramach 13. i 14. eliminacji mistrzostw Polski i Pucharu Polskiego Związku Motorowego. Najliczniejsze reprezentacje wystawią Niemcy, Włosi i Szwedzi. Chęć startu zgłosiło też dwóch Walijczyków i jeden Węgier.

Bazą zawodów będzie tor "Kielce" w Miedzianej Górze. Dziś i w sobotę uczestnicy rajdów będą mieli do pokonania po 234 km. Rywalizować będą na trzech 78-kilometrowych pętlach wiodących przez Brynicę, Piekoszów, Wincentów (gdzie zlokalizowane są próby motocrossowe), Zawadę, Szewce, Zalesie, Janów (próby enduro), Górki Szczukowskie, Kostomłoty i z powrotem do Miedzianej Góry. Zawody zakończy w niedzielę najbardziej widowiskowy motocross w Wincentowie. Przed nim zawodnicy pokonają jedynie ok. 60 km odcinek dojazdowy. Motocykliści omijać będą tereny zabudowane - zgodnie z regulaminem szczegóły całej trasy są dla zawodników utajnione.

Na mistrzostwach Europy świętokrzyskie reprezentować będą dwaj zawodnicy: startujący w barwach reprezentacji Polski Łukasz Bartos z Pińczowa i ścigający się wśród weteranów kielczanin Grzegorz Chorodyński

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek i sobota

9- start na torze „Kielce" w Miedzianej Górze
9.30 - cross test w Wincentowie koło Piekoszowa
10 - enduro test - Janów
ok. 16- meta na torze „Kielce"
Niedziela

9 - start na torze „Kielce" w Miedzianej Górze
12- motocross w Wincentowie