Podsumowanie sezonu siatkówki plażowej w Płocku

Tego lata na piasku Sobótki odbyły się zaledwie trzy turnieje otwarte, więc płocczanie startowali w kilkunastu zawodach w innych miastach.

Turnieje na piasku mają w Płocku już pięcioletnią historię. Od początku rozgrywane są na plaży Sobótka, należącej do Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych. Wydawało się, że z roku na rok cykl letnich imprez rozwija się zarówno pod względem liczby turniejów i uczestników, poziomu jak i organizacji. Niestety, w tym roku ta progresja pod wieloma względami została mocno nadszarpnięta. Sezon na Sobótce trwał zaledwie 6 tygodni, a rozpoczął się dopiero 28 czerwca. Mimo że upały były już od maja. W tym superkrótkim okresie MZOS przygotował zaledwie trzy turnieje otwarte oraz zawody dla dzieci do lat 13. Na Sobótce równolegle z dziećmi zagrały też dwójki mieszane. W sumie na piasku walczyło w tym roku ok. 100 osób. Co ciekawe, za każdym razem w turniejach open wygrywała inna dwójka.

Przypomnijmy, że w ub.r. na Sobótce odbyło się aż 10 imprez: siedem turniejów otwartych oraz po jednym mikstów, juniorów do lat 19 i dzieci do lat 12. W sumie na piasku zameldowało się ponad 150 osób. Poza Płockiem nie było w Polsce miasta, w którym zorganizowano by tak duży cykl. Zresztą w 2002 r. miasto nie dołożyło do nagród ani złotówki, pieniądze dali sponsorzy.

Skoro w tym roku MZOS niespodziewanie zdecydował o zmniejszeniu liczby turniejów, płocczanie często startowali poza swoim miastem. Odwiedzili m.in. Ustronie Morskie, Kołobrzeg, Ustkę, Łodź, Łowicz, Skierniewice, Lipno, Kikół, Aleksandrów Kujawski, Karnkowo. Największe sukcesy odniosła dwójka Robert Rybka - Piotr Ostrowski, która wygrała finałowe zawody w Płocku oraz turnieje w Lipnie i Karnkowie. W silniej obsadzonym cyklu ośmiu turniejów w Łodzi dobrze spisał się duet Jerzy Komosiński - Dariusz Lewicki (miejsca 5-6), który awansował do wielkiego finału, zaplanowanego na najbliższy weekend.

Ciekawostką jest pomysł utworzenia boiska piaskowego... ze sztucznym oświetleniem na stadionie miejskim w Płocku. Koszt nie jest zbyt wielki, takie obiekty już w kraju działają, umożliwiają treningi i mecze w centrum miasta nawet w późnych godzinach.

Siatkarze z Płocka liczą, że w przyszłym roku nie będą musieli jeździć aż po 100 czy więcej kilometrów, by wystartować w zawodach. Bardzo prawdopodobne, że poważne turnieje odbędą się w podpłockiej Grabinie, Lelicach (gm. Gozdowo), Sierpcu i Gostyninie.

Płocki ranking 2003

1. Robert Rybka - 48 punktów

2-3. Mariusz Sobczak, Jacek Jakubowski - 40

4-9. Piotr Ostrowski, Maciej Królikowski, Jerzy Komosiński, Dariusz Lewicki, Eryk Józwiak, Kamil Pikulski - 30

10-11. Ireneusz Jędrzejewski, Czarek Bonisławski - 26

12. Łukasz Lewandowski - 20

13-15. Robert Czubak, Mariusz Kwolek, Andrzej Felic - 16

16-18. Norbert Pruszyński, Jarosław Kochanowski, Dominik Gradomski - 14

19-20. Krzysztof Kamiński, Michał Świniarski - 12

21. Michał Palmowski - 10

22-23. Krzysztof Kępczyński, Jakub Jakowski - 8

24-28. Kamil Olszewski, Robert Sobczak, Miłosz Czapliński, Bogdan Janiak, Dariusz Olejniczak - 6

29-31. Tomasz Buchwejc, Dariusz Bieńkowski, Mariusz Chrapkowski - 4

32-33. Dominika Kaczyńska, Ilona Frontczak - 3

34-46. Bartłomiej Gąsior, Jacek Markowski, Arkadiusz Żochowski, Krzysztof Gajewski, Arkadiusz Świeczkowski, Piotr Gajewski, Maciej Kęsicki, Michał Okraska, Paweł Witkowski, Michał Koper, Marcin Kaniszewski, Marcin Mróz, Marek Jasiński - 2

47-70. Szymon Kaca, Maciej Radzion, Andrzej Dropiewski, Mariusz Panek, Sławomir Byszewski, Ola Komadowska, Arkadiusz Godlewski, Marcin Wroński, Monika Olszowiec, Iwona Milczarek, Olaf Szymański, Szymon Kajkowski, Piotr Nisztor, Paweł Brodowski, Piotr Mrowicki, Radosław Wieczorek, Andrzej Klimkiewicz, Magdalena Przygucka, Paweł Dul, Mariusz Turalski, Czarek Goś, Michał Goś, Kamil Biedrzycki, Tomasz Dzierzkowski - 1.

Copyright © Agora SA