Cracovia przed meczem z Jagiellonią

W poniedziałek na treningu Cracovii po raz pierwszy pojawił się Minabo Asechemie. Nigeryjski napastnik wyróżniał się nienaganną techniką i fryzurą a la Kalu Uche. Dziś po obiedzie piłkarze "Pasów" wyjadą do Białegostoku na mecz z wiceliderem drugiej ligi.
- Co sądzę o porównaniu mnie do Uche? Nic. Ludzie zawsze coś sobie wymyślą - skwitował Asechemie. Cracovia podpisała z Nigeryjczykiem roczny kontrakt, ale z klauzulą pozwalającą na rozwiązanie go po trzech miesiącach. Jest to możliwe, bo afrykańskiemu zawodnikowi skończyła się umowa z maltańskim Marsaxlokk. - Ma spore umiejętności, jest utalentowany, dobrze gra głową i drybluje w sytuacji jeden na jeden - oceniał piłkarza trener Cracovii Wojciech Stawowy. Teraz szkoleniowiec chce, by Asechemie poznał drużynę i porozumiał się ze swoimi nowymi kolegami. Przyspieszeniem aklimatyzacji ma być wyjazd w charakterze kibica na mecz do Białegostoku.

W środowym spotkaniu wykluczony jest udział Marcina Dudzińskiego, który ma naciągniętą pachwinę. Na drobny uraz narzeka tylko Arkadiusz Baran. Powoli dochodzą do siebie środkowy obrońca Robert Kolasa i pomocnik Łukasz Kubik. Obaj będą stopniowo wprowadzani do zespołu. - Kolasa rozegrał kilka sparingów w parze ze Skrzyńskim, ale ani jednego z Węgrzynem - wyjaśniał Stawowy. - Łukasza Kubika szykuję do niedzielnej gry z Błękitnymi Stargard Szczeciński.

Tymczasem przed Cracovią twardy orzech do zgryzienia. Popularna "Jaga", podobnie jak "Pasy", to beniaminek II ligi, który w pięciu meczach trzy razy wygrał i dwa razy zremisował. Trener Stawowy zna białostocki zespół z przedsezonowego zgrupowania z Dębicy. - Niesamowicie waleczny, szczególnie na swoim boisku, i dobrze poukładany - chwali przeciwników. - Ale każda passa musi się kiedyś skończyć. Wierzę, że stanie się to w środę - kończy Stawowy.

Cracovia straciła w sobotę punkty na własnym stadionie z Arką Gdynia (0:0), Jagiellonia zremisowała na wyjeździe z groźnym Piastem Gliwice (1:1).

Przypuszczalny skład Cracovii: Olszewski - Wacek, Węgrzyn, Skrzyński, Baster - Makuch, Baran, Giza, Nowak - Ankowski, Bania. Mecz rozpocznie się o g. 15.