V liga piłkarska

Po 4. kolejkach trzy drużyny mają komplet punktów - wśród nich jest spadkowicz z IV ligi Stolem Gniewino
Po spadku do ligi okręgowej ze Stolema odeszło kilku ważnych piłkarzy, jak bramkarz Artur Pranga (Start Mrzezino), Marcin Plećniar (KP Sopot) czy Sławomir Orczyk (Pogoń Lębork). Wrócili natomiast doświadczeni wychowankowie: m.in. Arkadiusz Pendowski występujący ostatnio w III-ligowym Gryfie Wejherowo. Trenerem został 33-letni Piotr Munch, były piłkarz Stolemu (musiał przerwać grę z powodu groźniej kontuzji), który dotychczas szkolił w Gniewinie młodych piłkarzy. - Po wynikach widzę, że nasi piłkarze zrozumieli, dlaczego spadli. Zespół jest wart tyle, ile każdy z nich może dać z siebie - mówi dyrektor Stolemu Stanisław Ewald. - Na razie cieszymy się grą w V lidze, jeśli nadal będzie nam tak dobrze szło. to pomyślimy o awansie - dodaje Ewald. W 4. kolejce Stolem pokonał 4:2 Sporting Leźno, mimo że w pierwszej połowie przegrywał już 0:2. Kontaktowego gola zdobył jednak Bogdan Świtała, a po przerwie bramki zdobyli Janusz Zaczek (dwie) i Radosław Sulima.

Sześciu piłkarzy Stolemu zagrało także jako reprezentacja województwa pomorskiego w 7. Igrzyskach LZS w piłce 5-osobowej. W Zielonej Górze zdobyli srebrne medale, przegrywając w finale po złotym golu z reprezentacją województwa opolskiego.

W 4. kolejce swoje mecze wygrali także najgroźniejsi rywale Stolemu w walce o awans (do IV ligi wchodzi zwycięzca, druga drużyna gra w barażach). Cenne wysokie zwycięstwo w derbowym meczu z Sierakowicami odniosła Radunia Stężyca, rehabilitując się za zeszłotygodniową klęskę (0:9) z rezerwami Arki Gdynia. Drugi garnitur żołto-niebieskich ponownie wzmocniony graczami pierwszego składu, w tym pozyskanym z Groclinu Marcinem Kozłowskim, gładko pokonał na wyjeździe Zapro Ujeścisko.

Grupa I, wyniki 4. kolejki: Zapro Ujeścisko - Arka II Gdynia 0:4, KS Żukowo - Motława Suchy Dąb 6:2, Stolem Gniewino - Sporting Leźno 4:2, Radunia Stężyca - GKS Sierakowice 6:2, Polonia Gdańsk - GTS Kolbudy 5:3, Huragan Przodkowo - Gedania II 1:0, Celtic Reda - GKS Kowale 1:2, Orzeł Trąbki Wielkie - Nauta Gdynia 2:0

16. Motława403-14
W grupie II prowadzi Wierzyca Pelplin (10 pkt) przed Żuławami Nowy Dwór i Rodłem Kwidzyn (po 9). W grupie III prowadzi Jantar Ustka (13 pkt) przed Startem Miastko (12)