Wicemistrzostwo Polski juniorek piłkarek TKP

Były w Sosnowcu bardzo blisko złotego medalu
Drużyna złożona niemal w całości z zawodniczek, które regularnie grają w ekstraklasie, systematycznie robi postępy w młodzieżowym futbolu w Polsce. Przed dwoma laty zajęła w finale piąte miejsce, rok temu przesunęły się o jedną lokatę wyżej. Tym razem na Śląsku były krok od tytułu. - To nasz duży sukces - stwierdził trener Wiktor Mol. - Myślałem, że stać nas na miejsce wśród czterech najlepszych zespołów, a srebro to znakomity wynik i największy sukces w historii kobiecego piłkarstwa w klubie - przyznał szkoleniowiec.

Torunianki znakomicie grały w grupie eliminacyjnej, w której nie straciły bramki. Pokonały nawet zespół gospodarzy, zarazem wicemistrzyń kraju, Czarnych. W meczu o pierwsze miejsce w grupie rozgromiły Rolnika Biedrzychowice, a ich rywalami w finale mistrzostw był Medyk Konin. Na najważniejszym spotkaniu turnieju skuteczna gra w ataku i szczelna obrona torunianek się zakończyła.Wyniki meczów grupowych:

TKP - CZARNI SOSNOWIEC 1:0 (1:0)

Bramka: Łukaszewicz

TKP - KP MICHAŁOWICE 1:0 (0:0)

Bramka: Sadowska

TKP - ROLNIK BIEDRZYCHOWICE 4:0 (4:0)

Bramki: Tymczyszyn, Sadowska, Łukaszewicz, Wolska.

finał:

TKP - MEDYK KONIN 0:2 (0:1)

TKP: Malwina Czyjak, Justyna Zając, Anna Krajewska, Karolina Szarszewska, Karolina Konieczna, Agnieszka Radzimińska, Agata Bartkowicz, Aneta Wolska, Marina Dombrowska, Ilona Brzozowska, Marta Tymczyszyn, Helena Dudek, Lena Sadowska, Izabela Mandelska, Katarzyna Łukaszewicz.