Piłka nożna - III liga: wyniki 5. kolejki spotkań

Zwycięstwo Kotwicy Kołobrzeg nad Amicą zapewnili byli gracze z Wronek. Główną postacią Mieszka-Faber Gniezno w meczu z Unią Tczew był pochodzący z Tczewa Kamil Jakubiak.
W czwartej kolejce spotkań wielkopolskie zespoły zdobyły aż 9 punktów.

Tur Turek - Warta-Reflex Poznań 1:2 (0:0)

Warta była faworytem spotkania w Turku, ale to gospodarze mieli więcej sytuacji do zdobycia gola. W pierwszej połowie bramkarz Warty Artur Topolski robinsonadą uratował swój zespół przed utratą gola po strzale Pawła Waleszczyka. Pod koniec pierwszej połowy Jacek Kanclerowicz przestrzelił w sytuacji sam na sam z Topolskim, a tuż po przerwie Krystian Sikora z kilku metrów trafił piłką wprost w bramkarza. W 65. min szansę na gola dla Warty miał Sławomir Suchomski, ale jego strzał z rzutu karnego obronił Witold Sabela. Dramat Tura rozpoczął się w 85. min meczu, kiedy Damian Zieniuk strzelił samobójczego gola. - Z piłką jestem związany od 40 lat, ale takiego samobója jeszcze nie widziałem - opowiada trener Tura Piotr Mowlik. Po dośrodkowaniu piłkarzy Warty Zieniuk mocnym uderzeniem skierował piłkę do własnej bramki tuż przy słupku. Dwie minuty później było już 1:1 po strzale Sikory. W 89. min Suchomski zrehabilitował się za przestrzelonego karnego. Pięknym uderzeniem z 25 m pokonał Sabelę. - Wyszedł mu strzał życia - uważa Mowlik.

Bramki: 0:1 Zieniuk (85. min, samobójcza), 1:1 Sikora (87.), 1:2 Suchomski (89.)

TUR: Sabela - Zieniuk, Mowlik Ż, Ignaczak (73. Gorzak), Szliga (57. Kupka), Podolski, Waleszczyk (65. Kubzdyl), Kokoszka (82. Goszkowski), Kluge, Sikora, Kanclerowicz. WARTA: Topolski - Cudny, Tomaszczak, Antkowiak, Reyer, Niedbała, Suchomski, Bebeto (77. Ludwiczak), Łeszyk, Najewski (89. Chmielewski), Florek (70. Wojciechowski).

Unia Tczew - Mieszko Gniezno 0:3 (0:1)

- Przed meczem w rozmowie z trenerem mówiłem, że mam przeczucie, iż wygramy 4:0. Trener mnie wyśmiał - wspomina działacz Mieszka Dawid Frąckowiak. Piłkarze Mieszka zagrali bardzo dobrze, zwłaszcza w obronie. W tej formacji nastąpiły spore zmiany w porównaniu z poprzednim spotkaniem. Na pozycję ostatniego obrońcy wrócił Tomasz Zibert, od pierwszych minut zagrał też wypożyczony z Warty Poznań Tomasz Gendera.

Świetnie w tym spotkaniu zagrał rodowity tczewianin, grający teraz w Gnieźnie Kamil Jakubiak - najpierw przelobował bramkarza, a później z jego podania padł drugi gol. Piłkarz ten mógł zdobyć kolejnego gola, ale w 88. min nie wykorzystał rzutu karnego przyznanego po faulu bramkarza Unii Piotra Opuszewicza na Robercie Robińskim.

Bramki: 0:1 Jakubiak (38.), 2:0 Iwanicki (72.), 3:0 Brauza (82.)

MIESZKO: Fabiański - Gendera, Zibert, Camara, Malczewski, Iwanicki (88. Czarnogrocki), Brauza, Martyka, Zaporowski (65. Robiński), Jakubiak (80. Ditbrener), Kaliński (85. Kiko).

Kotwica Kołobrzeg - Amica II Wronki 4:0 (1:0)

Po zwycięstwie 4:0 nad rezerwami Amiki Wronki kołobrzeska Kotwica wyszła na prowadzenie w rozgrywkach. - Lider? Na pewno tego nie planowaliśmy - mówi grający trener Kotwicy Piotr Dubiela. Dubiela, podobnie jak pozostali dwa strzelcy goli w tym meczu: Patryk Halaburda i Łukasz Bednarek, to byli gracze Amiki Wronki.

Bramki: Halaburda (36. min), Dubiela 2 (50. i 68., obie z rzutów karnych), Bednarek (88.)

AMICA: Binkowski - Anioł, Ignasiński (46. Nadworny), Gaca, Łożyński, Tarnowski, Sawala, Małecki Ż (70. Bienie), Bednarek Ż, Łudziński Ż, Mielcarski.

Obra Kościan - Kaszubia Kościerzyna 2:0 (0:0)

Losy meczu rozstrzygnęły się tuż po przerwie. W 48. min z prawej strony boiska obrońcę Kaszubii ograł Sławomir Gorząd, który wbiegł z piłką w pole karne i dośrodkował. Piłkę nieprzepisowo ręką w polu karnym zatrzymał obrońca gości i sędzia podyktował "jedenastkę", którą wykorzystał Marcin Olejniczak. Dwie minuty później Tomasz Molewski doskonale podał do Gorząda, który pomknął na bramkę gości. Bramkarz Kaszubii wyszedł z bramki, by zapobiec utracie gola, ale Gorząd wykorzystał to i przelobował golkipera gości. - Jesteśmy w ścisłej czołówce, to zwycięstwo jest dla nas bardzo ważne - ocenia trener Obry Leszek Partyński.

Bramki: 1:0 Olejniczak (48. min, z karnego), 2:0 Gorząd (50.)

OBRA: Dombka - P. Sołtysiak, Olejniczak Ż, Skrzypczak Ż, Piech (46. Sikora), Matuszczak, Molewski (65. Józefowski), Konicki (80. Kortus), Cackowski Ż, Gorząd (90. Chorała), Pachulicz.

Inne wyniki: Unia Janikowo - Chemik Bydgoszcz 1:0, Gwardia Koszalin - Kujawiak Włocławek 0:2, Polonia Bydgoszcz - Zorza Dobrzany 4:1, Gryf Wejherowo - Flota Świnoujście 0:2.

1. Kotwica Kołobrzeg499:4
2. Kujawiak Włocławek498:4
3. Unia Janikowo495:2
4. WARTA POZNAŃ476:4
5. OBRA KOŚCIAN476:5
6. Kaszubia Kościerzyna476:6
7. Zorza Dobrzany468:6
8. MIESZKO GNIEZNO468:6