Sport.pl

Unia Janikowo - Chemik/Zawisza Bydgoszcz 1:0 (1:0)

Unia Janikowo wygrywa kolejny mecz. Bydgoski Chemik/Zawisza znowu nie zdobył gola
Brak skuteczności to największa bolączka Chemika/Zawiszy. W czwartym meczu zespół Bogdana Sabonia nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Tym razem jednak bydgoszczanie mieli wymarzoną wprost okazję do przełamania swej niemocy i to w 90 minucie spotkania. Zbigniew Sieradzki stał dwa metry przed bramkarzem Unii i posłał piłkę nad poprzeczką. Po meczu trene Saboń był zły na swego najbardziej doświadczonego zawodnika. - Jak mamy wygrywać, kiedy tak rutynowany piłkarz partoli taką okazję. Ten gol poza remisem i punktem pozwoliłby przełamać się chłopcom z tej niemocy - narzekał Saboń.

Gdyby jednak Chemik/Zawisza zremisował w Janikowie, nie byłby to sprawiedliwy wynik. Już w 11 min po główce Arkadiusza Krysiaka piłka odbiła się od obrońców i, jak twierdzą działacze Unii, Artur Gajewski wygarnął ją już zza linii bramkowej. W 21 min Adam Młodzieniak zdobył jedynego gola w meczu. Po faulu Marcina Tlałki na Waldemarze Kuczyńskim sędzia podyktował rzut wolny, 18 metrów na wprost bramki Chemika/Zawiszy. Młodzieniak uderzył idealnie, prosto w okienko bramki Gajewskiego. W 27 min bramkarz bydgoski nogami obronił strzał Kuczyńskiego w sytuacji sam na sam. Potem jeszcze aktywny Jacek Ziemiński dośrodkował na ósmy metr z końcowej linii, ale Krzysztof Filipek główkował nad poprzeczką.

Po przerwie inicjatywa należała do gości - Taka była nasza taktyka, cofnąć się i czekać na kontrataki - tłumaczy trener Unii Andrzej Wiśniewski. Bydgoszczanie sporo strzelali z dystansu. W 67 min uderzał Arkadiusz Woźniak, ale Maciej Zając wybił piłkę, która po poprzeczce wyszła na róg.

Dużo emocji było w końcówce spotkania. Najpierw Krysiak głową zdobył gola. Arbiter go nie uznał, a kiedy janikowianie jeszcze protestowali, Chemik/Zawisza przeprowadził kontratak, po którym idealną okazję do wyrównania zmarnował Sieradzki.UNIA JANIKOWO1 (1)
CHEMIK/ZAWISZA0
Strzelec bramki:

Unia: Młodzieniak (21.)

Żółte kartki: Młodzieniak (Unia), Tlałka, Zieliński (Chemik/Zawisza)

Widzów: 2500

Sędziował: Sebastian Lewczuk (Gdańsk)

Unia: Zając- Ciesielski, Szymczyk, Wódkiewicz- Urbanek (90. Lewandowski), Krysiak, Filipek (63. Będziak), Żaglewski, Młodzieniak- Ziemiński, Kuczyński

Chemik/Zawisza: Gajewski- Szpejna (75. Pruss), Tlałka, Śmiglewski- Zieliński, Kardasz, Krawczyk, Sieradzki, Kempa (78. Jabłoński)- Barlik (65. Korecki), Woźniak (70. Cyrankiewicz)