Białostoccy karatecy przebywali na obozie sportowym w Jeleniewie

Ponad 30 młodych karateków wzięło udział w obozie zorganizowanym przez Białostocki Klub Oyama Karate w Jeleniewie nad jeziorem Szelment

Treningi odbywały się pod okiem sensei Witolda Choińskiego. Uczestnicy zgrupowania mieli czas wypełniony różnymi konkurencjami sportowymi, które pozwoliły wyłonić najlepszego karatekę obozu. Wśród juniorów młodszych klasyfikację wygrał Piotr Łabanowski. Z kolei Robert Choiński triumfował wśród juniorów.

Na koniec obozu w obu kategoriach odbył się także turniej kata. Wśród młodszych zawodników ponownie najlepszy okazał się Łabanowski, a na kolejnych miejscach znaleźli się Maciej Dytkowski i Łukasz Tarasewicz. Z kolei w zmaganiach juniorskich pierwsze miejsce zajął Karol Jarmuł, a na podium znaleźli się także Mateusz Korol i Piotr Kasperiuk.

Ostatni sezon dla białostockiego klubu, który istnieje od dziesięciu lat, był bardzo udany. Reprezentacja białostockich karateków wywalczyła trzecie miejsce w drużynowych mistrzostwach Polski w Wałbrzychu, a indywidualnie Albert Naguszewski i Jacek Harasimczuk zostali mistrzami Polski w swoich kategoriach wagowych.

Chętni do rozpoczęcia treningów oyama karate mogą zgłaszać się codziennie do biura klubu, które mieści się przy hotelu MOSiR przy ul. Wołodyjowskiego w Białymstoku lub telefonicznie: 744 26 29 w. 320 lub 0 605 365 615. Zebranie dla nowych zawodników odbędzie się 3 września o godz. 19 w białostockiej SP 9 przy ul. Legionowej.