Weekend speedrowerzystów

W niedzielę na torze przy ul. Starzyńskiego 10 odbędzie się jedna z największych imprez speedrowerowych w naszym kraju - Grand Prix Polski o puchar browaru Kmicic. Do rywalizacji w trzecim tegorocznym GP przystąpi 32 zawodników.
- Zobaczymy najlepszych z najlepszych - zapowiada prezes Polskiego Towarzystwa Speedrowera Janusz Danek. - Pojawią się prowadzący w ogólnej klasyfikacji Łukasz Kokot z Gniezna, przyjedzie Damian Zaręba z Bydgoszczy oraz Damian Woźny z Leszna. Na pewno do walki o końcowe zwycięstwo włączą się częstochowianie.

W niedzielę wystartuje pięciu reprezentantów Lwów Chłodnia: Tomasz Włodarczyk, Dominik Rycharski, Tomasz Szwajorek, Marcin Wychodil oraz startujący z "dziką kartą" Konrad Piętak.

W sobotę częstochowska młodzież wystartuje w ostatnim turnieju eliminacyjnym Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski.

- Pojedziemy tam w sześcioosobowym składzie - dodaje Danek. - Ostatnio na treningi szkółki speedrowerowej przychodzi około 20 osób, zatem mamy w czym wybierać. Ostatnio w naszym mieście widać spore zainteresowanie tą dziedziną sportu, dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, jest więc szansa, że pojawią się następcy Dominika Rycharskiego czy braci Szwajorków.