Świetny występ młodych żużlowców Włókniarza

Zwycięstwem Zbigniewa Czerwińskiego zakończył się Turniej Szkoleniowy Młode Talenty 2003. Na trzecim stopniu podium stanął Adam Pietraszko

Impreza została rozegrana w czwartek na stadionie Włókniarza w ramach XI Dni Częstochowy. W stawce 13 zawodników, wśród których aż siedmiu reprezentowało barwy częstochowskiego klubu, bardzo dobrze zaprezentowali się żużlowcy z lwem na plastronie. Aż trzech częstochowian uplasowało się w pierwszej czwórce.

Najlepiej na torze przy ul. Olsztyńskiej radził sobie Zbigniew Czerwiński, który stracił w turnieju tylko punkt. Przegrał w 17. biegu z klubowym kolegą Arturem Tomczykiem, który na początku czwartego okrążenia wyprzedził Czerwińskiego przy krawężniku i na pierwszej pozycji spokojnie dojechał do mety. Tomczykowi wygrana z Czerwińskim pozwoliła zakończyć zawody na czwarty miejscu.

Drugi był żużlowiec RKM Rybnik Łukasz Romanek, a trzeci Adam Pietraszko. Junior Włókniarza musiał mocno się napracować, aby stanąć na podium. W X gonitwie Pietraszko z trzeciej pozycji przesunął się na pierwszą. Przegrał start i gonił rywali na dystansie. Najpierw wyprzedził Norberta Kościucha, a później Tomczyka. W ostatnim wyścigu dnia Pietraszko przyjechał po pasjonującej walce na drugim miejscu. Uległ Romankowi, ale wyprzedził Szmida i tym samym zepchnął tego zawodnika na 5. pozycję.

Zawody, które obserwowało około 200 kibiców, nie dostarczyły dużych emocji. Na szczęście obeszło się bez groźnych upadków.

Końcowa klasyfikacja: 1. Z. Czerwiński (Włókniarz) 14 (3,3,3,3,2); 2. Ł. Romanek (RKM Rybnik) 14 (3,3,3,2,3); 3. A. Pietraszko (Włókniarz) 13 (3,2,3,3,2); 4. A. Tomczyk (Włókniarz) 12 (2,2,2,3,3); 5. Ł. Szmid (RKM) 11 (3,3,2,2,1); 6. A. Śmieja (RKM) 9 (1,1,3,1,3); 7. N. Kościuch (Unia Leszno) 9 (2,2,1,3,1); 8. R. Mariankowski (Włókniarz) 7 (2,0,1,2,2); 9. J. Jankowski (Unia) 7 (1,1,2,2,1); 10. P. Jędrzejkiewicz (Włókniarz) 5 (w,2,0,w,3); 11. A. Maciończyk (RKM) 5 (1,3,w,1,0); 12. P. Dądela (Włókniarz) 4 (d,d,1,1,2); 13. J. Jurczyński (Włókniarz) 0 (d,w,-,-,-).