Sparingi hokeistów KH Sanok

HOKEJ NA LODZIE. W sparingowych meczach sanoccy hokeiści pokonali wysoko zespoły MMKS Nowy Targ i KTH KM Krynica.

Pojedynek z drużyną z Nowego Targu mógł się podobać sanockiej publiczności, tym bardziej, żę strzelecką formą błysnął Tomasz Demkowicz, autor trzech bramek. Gorszy nie chciał być również jego kuzyn Dariusz, który w tym spotkaniu również trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Przed rozpoczęciem spotkania minutą ciszy uczczono śmierć 27-letniego obrońcy KH Grzegorza Pastuszaka. Przypomnijmy, że popularny "Lonia" 14 sierpnia został potrącony przez samochód i w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Początek spotkania, a zwłaszcza pierwsza tercja nie zapowiadała tak wysokiego zwycięstwa naszego zespołu, gdyż to goście prowadzili po pierwszych dwudziestu minutach gry. W 6. minucie szybką akcję przeprowadził Rafał Dutka, podał do niepilnowanego Bogdana Kalaty, a ten nie miał problemów z pokonaniem Łukasza Jańca. Od drugiej tercji na lodowisku panowali już gospodarze. W tej odsłonie gry sanoczanie zdobyli siedem bramek. W kolejnej tercji sanoczanie zaaplikowali rywalom dodatkowo jeszcze sześć goli, tracąc tylko jednego i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 13:2.

KH SANOK 13

MMKS NOWY TARG 2

Tercje: 0:1, 7:0, 6:1.

0-1 Kalata-Dutka (6.), 1-1 D. Demkowicz-Mika (23.), 2-1 Galant-Krauze (25.), 3-1 P. Karnas (27.), 4-1 T. Demkowicz-Kostecki (29.), 5-1 Rąpała (31.), 6-1 T. Demkowicz-Krauze (34.), 7-1 Kostecki-Galant (39.), 8-1 Barnuś-Lisowski (41.), 9-1 T. Demkowicz (44.), 10-1 T. Mermer (49.), 11-1 D. Demkowicz-T. Mermer (49.), 12-1 Krauze (51.), 13-1 D. Demkowicz-Galant (51.), 13-2 R. Dutka (55.).

KH: Janiec (21. Lewandowski, 41. A. Grzesik) - Ciepły (2), Lisowski; Burnat, Krauze; Mika, Stolarik (2) - Miśków, T. Mermer, D. Demkowicz; T. Demkowicz, Kostecki, Galant; Rąpała, Barnuś, P. Karnas.

MMKS: Łaś (33.-51. Górka) - R. Talaga, R. Halczak; Sojka, R. Sięka (2); Landowski, Wołoszczuk oraz Pyzowski - Wsół, Leśniowski, Bomba; J. Sięka, W. Kolusz, D. Bryniarski; B. Kalata, R. Dutka, Kucharski oraz Bukowski.

Kary: KH - 4 min., MMKS - 2 min.

Widzów: 500.

W kolejnym pojedynku podopieczni Tadeusza Garba po niezłym meczu pokonali występującą w ekstraklasie drużynę KTH KM Krynica 7:1. W tym spotkaniu ponownie formą strzelecką błysnął Tomasz Demkowicz, który zdobył tym razem dwie bramki. Mógł zdobyć i trzecią, ale trafił w słupek. Dwie bramki w meczu z Krynica zdobył również Adrian Barnuś.

Spotkanie to potwierdziło tezę, że utrzymanie się kryniczan w ekstraklasie było możliwe, dzięki skutecznej grze pięciu wychowanków KH, którzy reprezentowali barwy KTH w ubiegłym sezonie. Brak w składzie Marcina Ćwikły, Michała Radwańskiego, Macieja Radwańskiego, Macieja Mermera i Marcina Niemca był aż nadto widoczny we wtorkowym pojedynku.

KH SANOK 7

KTH KM KRYNICA 1

Tercje: 1:0, 5:0, 1:1.

1-0 Barnuś-Rąpała (18.), 2-0 T. Demkowicz-Stolarik-Burnat (30.), 3-0 T. Demkowicz-Kostecki (32.), 4-0 Galant-Burnat-T. Demkowicz (39.), 5-0 Barnuś (40.), 6-0 Rąpała (40.), 6-1 Dubel-Zasadny (45.), 7-1 Kostecki-T. Demkowicz (49.).

KH: Janiec (41. A. Grzesik) - Ciepły (8), Lisowski (2); Burnat, Marczak (2); Mika, Stolarik - P. Karnas, Barnuś, Rąpała; T. Demkowicz, Kostecki, Galant (4); D. Demkowicz, T. Mermer, Miśków oraz G. Brejta, Staruchowicz.

Kary: KH - 16 min., KTH KM - 20 min.