Piłka ręczna n Turniej na Warszawiance

Mimo prowadzenia przez cały mecz Warszawianka tylko zremisowała z MMTS Kwidzyn 32:32 w drugim dniu turnieju przedsezonowego we własnej hali. Znowu zawiedli lewi rozgrywający, za to ponownie bardzo dobrze zagrał Adrian Anuszewski
Spotkanie było bardzo wyrównane. W pierwszej połowie przewaga Warszawianki wynosiła najwyżej trzy bramki. Najlepszym graczem stołecznego zespołu był środkowy rozgrywający Adrian Anuszewski, który zdobył sześć goli i wypracował dwa rzuty karne. Bramek mógł strzelić więcej, gdyby wykorzystał jeszcze dwa karne. Zdobywał gole z kontry, z ataku pozycyjnego, znajdował luki w obronie MMTS, nie bał się zderzać z wyższymi o 15 cm przeciwnikami. Potrafił też celnie podać do koła i być motorem napędowym większości ataków Warszawianki.Warszawianka - MMTS Kwidzyn 32:32 (18:17). Skład Warszawianki: Suchowicz, Wichary - Anuszewski 12, Matysik 3, Czertowicz, Kłosowski 1, Pepliński 7, Starczan 5, Waśko 1, Kościołek, Korus 2, Siódmiak 1, Diegtiarow; najwięcej bramek dla MMTS: Boneczko i Iwlew po 8, Frelek, Urbanowicz i Płosiński po 4.

Pozostałe wczorajsze wyniki: Wisła Płock - Szachtar Donieck 29:25, Wisła - MMTS 40:24. Dzisiejsze mecze: MMTS Kwidzyn - Szachtar Donieck (godz. 10), Warszawianka - Wisła Płock (12).AZS o trzecie. Grający w akademickich mistrzostwach Polski zespół AZS AWF Warszawa przegrał w półfinale z AZS AWF Biała Podlaska 24:27 i dzisiaj zzagra o trzecie miejsce z AZS Olsztyn.