Siatkówka. AZS AWF Poznań szuka rozgrywającej

Poznański klub rozmawia m.in. z Iriną Archangielską.
Po odejściu Olgi Owczynnikowej w AZS AWF Poznań znajdują się dwie rozgrywające - Ewa Matyjaszek i Kinga Baran. A zatem nawet gdyby nie udało się pozyskać nowej zawodniczki na tę pozycję, nie będzie tragedii. Poznański klub szuka jednak rozgrywającej i podjął rozmowy z Iriną Archangielską, znaną z występów w Nafcie Piła. Nie wiadomo jednak, czy coś z tych rozmów wyjdzie. - Na razie jesteśmy dalej niż bliżej - mówi menedżer AZS AWF Andrzej Miciul.

Wczoraj poznańska delegacja zjawiła się w Pile, by omówić z Katarzyną Skowrońską jej dalsze losy. Przypomnijmy, że o zawodniczkę tę AZS AWF toczy spór z Naftą Piła. Nafta uważa, że zaległości finansowe, jakie poznański klub miał wobec tej siatkarki, powodują, że miała ona prawo rozwiązać kontrakt. AZS AWF jest innego zdania. Sama Skowrońska wolałaby grać w Pile, toteż wczorajsze rozmowy raczej spełzły na niczym. - Pilski klub chce z nami rozmawiać, ale zawodniczka - nie, więc chyba nie unikniemy przeniesienia sporu na forum Polskiego Związku Piłki Siatkowej - mówi prezes klubu z Poznania Marek Bykowski.

Poza Kingą Baran do zespołu doszła też młoda, 19-letnia Alicja Szajek - środkowa Gedanii Gdańsk. Uczestniczyła już nawet w ostatnim obozie. Skład uzupełnią prawdopodobnie jeszcze dwie młodziutkie siatkarki SMS Sosnowiec.

AZS AWF trenować teraz będzie w Poznaniu, a 10 września wyjedzie na obóz do Wałcza. Pod koniec września weźmie jeszcze udział w turniejach w Gdańsku i Bogatyni. Liga rozpoczyna się w połowie października - Poznań broni wicemistrzostwa.