Sport.pl

Piłka nożna: rozpoczęcie lig Red Box

Rywalizację na sztucznej trawie w lidze Red Box Iltrans rozpoczęli piłkarze amatorzy. Liga na trawie naturalnej ruszy 1 września.
Do rundy jesiennej ligi Red Box Iltrans przystąpiło 55 drużyn podzielonych na cztery ligi. W pierwszej rundzie odbyło się sześć meczów. W spotkaniu I ligi doszło do pierwszej niespodzianki. Jeden z faworytów do tytułu mistrzowskiego PEC niespodziewanie przegrał z Auto Kasem-WDU. Zapowiada to niezwykle zaciętą walkę o czołowe miejsca w tabeli.

W II lidze rozegrano trzy spotkania. LSD Dębiec pokonał grający w mocno zmienionym (w porównaniu do ubiegłego sezonu) składzie zespół RWŁ Poznań aż 10:2. Niebywałą skutecznością popisał się strzelec sześciu goli dla LSD Krzysztof Celler. Iltrans Mercedes, który połączył się w tym sezonie z drużyną Iltrans Wielkopolska, wysoko wygrał z Urzędem Miasta (9:2), choć do przerwy mecz był bardzo wyrównany. Najbardziej zacięty przebieg miało spotkanie, w którym faworyzowana Castorama dopiero w końcówce doprowadziła do remisu 3:3 z doświadczonym zespołem Centry Exide. W III lidze Drukarnia pokonała Schattdecor 10:6. Bohaterem tego meczu był bramkarz Drukarni Grzegorz Stańczyk, który bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach.

Drużyny IV ligi przystąpiły do rozgrywek we wtorek 26 sierpnia.

WYNIKI I RUNDY

I LIGA

Auto Kas WDU - PEC SA 3:2 (Czyż 2, Sangowski - Dura, Kaniasty)

II LIGA

LSD Dębiec - RWŁ Poznań 10:2 (Celler 6, D. Woroch 2, A. Woroch, Prauziński - Kowalski 2)

Iltrans Mercedes - Urząd Miasta 9:2 (Szenborn 2, Heyn 2, Rybicki, Świderski, Orłowski, Leda oraz samobójcza - Wysocki, Utrata)

Centra Exide - Castorama 3:3 (Dura, Antkowiak, Celiński - S. Perz 3)

III LIGA

Drukarnia -Schattdecor 10:6 (Janyga 3, Michalski 2, Kwieciński 2, Lackowski 2 oraz samobójcza - Piasecki 2, P. Siebig 2, Pawlak, Kropacz)

Prebena - Lech Browary Wielkopolski 3:1 (Dolny, Bórkowski, Rajczak - Spychała)

Cały czas można zgłaszać drużyny do rozgrywek Red Box Jako, której mecze odbywają się na boiskach z trawą naturalną przy ul. Promienistej w Poznaniu. Liga wystartuje 1 września. Organizator rozgrywek zapewnia korzystanie z nowoczesnych szatni z natryskami i napoje chłodzące. Na zakończenie rozgrywek ligowych wszystkie zespoły zostają uhonorowane dyplomami, trzy najlepsze pięknymi pucharami, natomiast mistrzowie poszczególnych lig otrzymują w nagrodę talon wartości 300 euro na zakup sprzętu piłkarskiego niemieckiej firmy Jako. Na obiekcie funkcjonuje również pub piłkarski Café Soccer, gdzie można spędzić czas po zakończeniu meczu. Zgłoszenia: tel. 857 43 13 lub 0-501 634 217.