Kolarskie kryterium w Rudzie Śląskiej

W tym roku coraz głośniej o młodych kolarzach z naszego regionu. W niedzielnym kryterium ulicznym w Rudzie Śląskiej najlepsza była Katarzyna Barczyk z Jury Częstochowa.
Kryterium o Puchar Prezydenta Rudy Śląskiej miało bardzo dobrą obsadę. Na starcie pojawiła się czołówka seniorów. Wystartowali m.in. zawodnicy Mikomaksu Browar Staropolski, CCC Polsat i Legii Bazyliszek. - Możemy się cieszyć z postawy dziewcząt, młodzików i juniorów - mówi trener Kolejarza Częstochowa Zygmunt Różański. - Praktycznie w każdym z wyścigów zajmują czołowe miejsca.

W Rudzie Śląskiej wyścig kobiet open rozstrzygnęła na swoją korzyść Katarzyna Barczyk. Druga była Ewelina Buziak z Błękitnych Koziegłowy, a trzecia Paulina Mszyca z ULKS Witkowice.

W zmaganiach młodzików trzeci był Kornel Osicki z Jury, a tuż za nim sklasyfikowano Kamila Markowskiego ze Scouta Częstochowa.

Poza pierwszą dziesiątką uplasowali się juniorzy młodsi z naszego regionu. 13. był Jakub Urbański z Jury, a 19. jego klubowy kolega Łukasz Lula.

Na podium stanął Karol Olejniczak z Semeksu Kolejarza Częstochowa. W wyścigu juniorów, który rozgrywany był na trasie 36 km, częstochowianin zajął 2. miejsce. Startujący w tej samej kategorii Damian Psonka uplasował się na 11. miejscu, 12. był Bartosz Pilarski (obaj Błękitni Koziegłowy), a 13 - Michał Pilarski (Jura).

Orlicy mieli do pokonania dystans 65 km. W tej kategorii wiekowej 6. pozycję zajął Rafał Makuch z Jury.