Przed meczami fazy pucharowej "Wakacji z futbolem" - szkoły podstawowe

Żaden mecz nie zakończy się remisem, a do wyłonienia zwycięzców mogą być potrzebne rzuty karne. Pary drugiej rundy gwarantują, że w rozpoczynającej się we wtorek fazie play off nie zabraknie emocji.
Tak jak wakacje zbliżają się ku końcowi, tak i mistrzostwom Kielc szóstek piłkarskich coraz bliżej do wielkiego finału. Piątkowe finały odbędą się na stadionie przy ul. Ściegiennego - dawniej obiekt Błękitnych Kielce. Zagramy tam półfinały i finały w obu kategoriach wiekowych i tam udekorujemy zwycięzców. Wcześniej jednak musimy rozegrać mecze drugiej rundy i ćwierćfinały, które wyłonią po cztery najlepsze zespoły rozgrywek.

Dzisiaj, jako pierwsze na stadion międzyszkolny wybiegną najlepsze zespoły ze szkół podstawowych eliminacyjnej grupy A. Przekonamy się wtedy, czy Huragan Herby, który do ostatniej serii walczył o wyjście z grupy D, będzie pierwszym zespołem, który znajdzie sposób na niepokonanego dotąd bramkarza Czarnej Taraski. W tym samym czasie wicelider grupy A, Harpagany na Banany, będzie chciał udowodnić nieobliczalnym Królewskim, że ambicje tego opartego na młodych piłkarzach Kolportera Korona zespołu sięgają znacznie dalej niż druga runda naszych mistrzostw.

Najlepsze drużyny grup B i C - Absolwenci i Korona Hools - będą zdecydowanymi faworytami pojedynków ze Spartakiem Kielce i FC Stok. Oprócz mocnego składu mają jeszcze atut w postaci najgroźniejszych strzelców "Wakacji z futbolem": Mariusza Pióro (Absolwenci) i Karola Armaty (Korona).

Trudno wskazać faworytów w kilku innych spotkaniach. Znów emocje powinny towarzyszyć pojedynkowi Telegrafu z bardzo skuteczną Coca-Cola Squad. Nie będą mieć łatwej przeprawy z Orlętami zwycięzcy grupy D Waleczne Tygrysy. Rywal Tygrysów opiera swoje szanse na skutecznym duecie napastników: Kamil Sylwar i Rafał Zawłocki. Na niespodziankę stać też Real Podwórko, który zmierzy się z prawie niezawodną w pierwszej fazie drużyną Vive Herby.

Tuż po zakończeniu spotkań drugiej rundy rozegrane zostaną mecze ćwierćfinałowe. Ich zwycięzcy będą mieli zagwarantowane miejsca w najlepszej czwórce mistrzostw Kielc szóstek piłkarskich. Jutro mecze drugiej rundy rozegrają gimnazjaliści.

Wakacje z futbolem organizują "Gazeta Wyborcza", Polskie Radio Kielce oraz Urząd Miasta i MOSiR.

DZIŚ GRAJĄ

II RUNDA

Boisko 1.:

Mecz nr 1.: Czarna Taraska - Huragan Herby (godz. 9); mecz nr 7.: Silver Dragon - Crazy Dogs KSM (9.35); mecz nr 5.: Absolwenci - Spartak Kielce (10.10); mecz nr 3.: Real Podwórko - Vive Herby (10.45).

Boisko 2.:

Mecz nr 2.: Harpagany na Banany - Królewscy (9); mecz nr 8.: FC Stok - Korona Hools (9.35); mecz nr 6.: Telegraf - Coca-Cola Squad (10.10); mecz nr 4.: Orlęta - Waleczne Tygrysy (10.45).

ĆWIERĆFINAŁY:

Boisko 1.

Mecz nr 9.: zwycięzcy spotkań nr 1. i 7. (godz. 11.30); mecz nr 11.: zwycięzcy spotkań nr 3. i 5. (12.10).

Boisko nr 2.

Mecz nr 10.: zwycięzcy spotkań nr 2. i 8. (11.30); mecz nr 12.: zwycięzcy spotkań nr 4. i 6. (12.10).