Sokół Łańcut - Stal Stalowa Wola 74:60

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN. W towarzyskim meczu rozegranym w rzeszowskiej hali na Podpromiu Sokół Łańcut pokonał Stal Stalowa Wola 74:60.

W siódmej minucie podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego wygrywali już 21:6, a po pierwszej połowie nawet 46:22. Ostatecznie II-ligowiec z Łańcuta pokonał wyżej notowanego rywala różnicą 14 punktów. - Na pewno cieszy wygrana nad mocnym zespołem, który był piąty w ostatnim sezonie w I lidze. Jak na ten etap przygotowań to moi podopieczni zaprezentowali się bardzo dobrze - mówił po meczu trener Sokoła Dariusz Kaszowski. - Momentami mecz był bardzo ciekawy i emocjonujący, nie brakowało efektownych akcji. Szkoda tylko, że w Rzeszowie mającym tak piękną halę nie ma już koszykówki na choćby II-ligowym poziomie. Z powodu przemęczenia nie zagrał dziś Grzegorz Ożóg, wystąpił natomiast Tomek Wojdyła z którym podpisaliśmy kontrakt i w najbliższym sezonie będzie reprezentował nasze barwy. Tak więc kadrę na sezon 2003/2004 mamy już zamkniętą. Teraz przed inauguracją ligi czeka nas udział w kilku turniejach oraz mecze towarzyskie - dodał szkoleniowiec Stali Bogusław Wołoszyn.

W przerwie między pierwszą a drugą kwartą rozegrano konkurs wsadów. W rywalizacji, w której oprócz Michała Gabińskiego (Stal) i Jerzego Koszuty (Sokół) uczestniczyło dwóch kibiców, zwyciężył zawodnik z Łańcuta.