PIŁKARSKA III LIGA. Tomasovia Tomaszów Lubelski - Polonia Przemyśl 2:2

W meczu III kolejki beniaminek ligi Tomasovia zremisowała z przemyską Polonią 2:2.

Pierwsi groźną akcję przeprowadzili goście. Już w dziewiątej minucie w okienko bramki Tomasovii precyzyjnie przymierzył Bogusław Sierżęga, ale Piotr Waśkiewicz wybił piłkę na rzut różny. Gospodarze, grający bardzo ofensywnie - z trzema napastnikami - szturmowali bramkę przyjezdnych.

Na pierwszego gola kibice czekali do 24. minuty, kiedy to Jacek Paszkiewicz przechwycił na 45. metrze podanie polonistów i precyzyjnie podał do Jacka Iwanickiego. Napastnik Tomasovii minął obrońcę Polonii i strzelił z narożnika pola karnego w długi róg. Piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki. Na 2:0 podwyższył znowu Iwanicki. Tym razem przymierzył głową po podaniu Andrzeja Wachowicza - i podobnie, jak przy pierwszej bramce - futbolówka odbiła się od słupka.

Po przerwie nadal inicjatywa należała do gospodarzy, którzy co chwila stwarzali dogodne okazje do podwyższenia wyniku - jednak nie potrafili ich zamienić na gole. Trzy wyborne okazje zmarnował Janusz Świderek. Za to skutecznością zaimponowali przyjezdni. Z trzech stworzonych okazji wykorzystali dwie i wywieźli z Tomaszowa cenny remis.

TOMASOVIA 2 (2)

POLONIA 2 (0)

BRAMKI

Tomasovia: Iwanicki (24., 37.)

Polonia: Sierżęga (54.), Hynowski (71.).

Widzów: 500.

SKŁADY

Tomasovia: Waśkiewicz - Bilewicz, Łukaczyński, Wachowicz Ż - Droździel Ż (35. Gęśla), Anioł, Gozdek (72. Korzeń), Montsko (74. Cisek) - Świderek (72. Koczon), Paszkiewicz Ż, Iwanicki Ż. Polonia: Szramowiat - Kud Ż, Jaroch (46. Marszałek), Strzałkowski - Pankiewicz, Gwóźdź, Sierżęga, Rostecki (46. Hynowski), Hołubka (46. Wojtas) - Quaye, Rybkiewicz Ż.