Trójmiejscy lekkoatleci na MŚ

Monika Pyrek i Anna Rogowska zakwalifikowały się do finału skoku o tyczce, Grażyna Prokopek w biegu na 400 m miała dziewiąty czas ze wszystkich startujących
W eliminacjach 400 metrów kobiet rozegrano pięć biegów. Po trzy najlepsze zawodniczki awansowały do następnej rundy bezpośrednio, dziewięć kolejnych z najlepszym czasem. W tej pierwszej grupie była Grażyna Prokopek (AZS AWFiS Gdańsk), która w swoim biegu eliminacyjnym z czasem 51,36 (o dwie setne sekundy gorzej od rekordu życiowego uzyskanego przed rokiem w Annecy) zajęła 3. miejsce. Lepsze od niej były Amy Mbacke Thiam z Senegalu (50,86 - najlepszy czas eliminacji) i Amerykanka Sanya Richards (51,00). W korespondencyjnej rywalizacji lepsze czasy od Polki uzyskały także: zwyciężczyni pierwszego biegu eliminacyjnego Meksykanka Ana Guevara (51,14), drugiego Natalia Nazarova z Rosji (51,09), trzeciego Tonique Williams z Wysp Bahama (51,24) i Rosjanka Olesza Zykina (51,32), czwartego Jamajka Lorraine Fenton (50,90) i Swietłana Pospelova z Rosji (51,00).

Kolejne starty 400 m kobiet w poniedziałek. Dzisiaj rozegrany zostanie także finał skoku o tyczce kobiet, w którym wystartują Monika Pyrek (niestowarzyszona, do niedawna KL Gdynia) i Anna Rogowska (SKLA Sopot). Pyrek, obrończyni brązowego medalu, uzyskała w sobotnich eliminacjach wynik 4,40 m, czyli tyle, ile wynosiło minimum kwalifikacyjne. Rogowska skoczyła jedynie 4,25, ale i tak wystąpi w finale. Minimum osiągnęło jedynie siedem tyczkarek, dlatego dołączono pięć z kolejnymi wynikami. Wśród nich - na ostatniej, 12. pozycji - była Rogowska.