Memoriał Stanisława Zalewskiego

Boks. W sobotę w Zamościu zostanie rozegrany memoriał Stanisława Zalewskiego, współtwórcy największych sukcesów polskiego boksu
Otoczony przez dziesięciolecia wielką sympatią, wręcz miłością największych naszych pięściarzy, popularny pan Stasio był żywą legendą sportu i niezwykle barwną postacią. Lublinianin z urodzenia był przez prawie całe życie związany ze swoim miastem. Był wybitnym trenerem i przez wiele lat współpracownikiem twórcy potęgi polskiego boksu Feliksa Stamma jako masażysta naszej reprezentacji. Był dla zawodników nie tylko szkoleniowcem, ale także powiernikiem i świetnym psychologiem. W latach największych sukcesów przygotowywał naszych bokserów do walk podczas pięciu olimpiad - w Rzymie, Tokio, Meksyku, Monachium, Montrealu i Moskwie. Był 13 razy na mistrzostwach Europy. Bokserzy, którzy przeszli przez jego ręce, zdobyli 24 medali.

Stanisław Zalewski zmarł 7 lipca 2001 roku. Dzisiaj w Zamościu zostanie rozegrany I jego memoriał. Na ringu staną pięściarze z klubów województw lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego. Turniej zostanie rozegrany w kategorii juniorów i seniorów.

Zawody rozpoczynają się w hali OSiR przy ul. Królowej Jadwigi w Zamościu o godzinie 17.