Sport.pl

Hokej: GKS Tychy skompletował skład

Klub hokejowy GKS Tychy zakończył kompletowanie składu na nowy sezon. Poważnym wzmocnieniem tyskiej drużyny powinien być Robert Kwiatkowski, który podpisał z GKS roczny kontrakt.
27-letni napastnik to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników ostatnich lat. Wychowanek GKS reprezentował potem barwy: szwedzkich drużyn Brynase i Nykoeping, Unii Oświęcim oraz niemieckich klubów EC Wilhelmshaven-Stickhausen i SC Mittelrhein, w którym spędził ostatnie dwa sezony.

- Mimo dobrych statystyk za poprzednie rozgrywki nie udało mi się znaleźć klubu w Niemczech. W Mittelrhein zostać nie chciałem, bo klub przeżywa problemy organizacyjne. Długo wahałem się, czy przyjąć ofertę GKS. Widzę, że tworzy się tu ciekawy zespół, gotowy powalczyć o czołowe miejsca w lidze. To zadecydowało. Przygotowujemy się do sezonu bardzo solidnie. Trener Pavel Hulva duży nacisk kładzie na jazdę na łyżwach. O efektach harówki przekonamy się dopiero pod koniec roku. Na początku rozgrywek i tak wszyscy grają na świeżości - mówi Kwiatkowski, który w meczach sparingowych gra w jednej formacji ze Sławomirem Krzakiem i Markiem Koszowskim.

W nowym sezonie kadra drużyny będzie liczyć 26 nazwisk. - W tym gronie znajdzie się kilku juniorów, którzy, w zależności od potrzeby, będą wzmacniać zespoły młodzieżowe. Trenerzy powinni być zadowoleni, mają do dyspozycji cztery silne, wyrównane piątki - mówi Karol Pawlik, dyrektor tyskiego klubu.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kilku zawodników opuściło zespół. Do GKS Katowice wypożyczono na rok bramkarza Michała Elżbieciaka, obrońcę Matusza Burzydło oraz napastnika Wojciecha Majkowskiego.

Nie przedłużono też kontraktu z doświadczonym Tomaszem Demkowiczem.

Z drużyną cały czas trenują, ale kontraktów nie podpisali, Sławomir Krzak (KTH Krynica), Adam Bagiński (Stoczniowiec Gdańsk) oraz Damian Słaboń (Zagłębie Sosnowiec). W ich przypadku kluby nie mogą się porozumieć co do wysokości odstępnego, więc konieczna będzie pomoc sądu polubownego PZHL. Do końca sierpnia powinno się wyjaśnić, czy zespół wzmocni też Artur Gwiżdż, utalentowany obrońca KTH Krynica.

Oprócz mocnego składu działacze przygotowali też dla kibiców inne atrakcje. Od września każdy fan GKS będzie mógł kupić replikę koszulki, w której grają hokeiści (koszt wyniesie prawdopodobnie około 20 zł). W nowym sezonie GKS ma grać na wyjazdach w strojach czerwonych, a w domu w białych.

Znany jest już terminarz rozgrywek Interligi, w których GKS będzie rywalizował z drużynami ze Słowenii, Węgier i Chorwacji. Tyszanie zainaugurują rozgrywki 6 października meczem z chorwackim KHL Medvescak.