Dobry występ kolarzy

Kolarze z naszego regionu dobrze zaprezentowali się w niedzielnym klasyku w Polanie Wielkiej koło Oświęcimia. Na podium stawali reprezentanci dwóch częstochowskich klubów: Jury i Scouta
W Otwartych Mistrzostwach Małopolski i Podkarpacia nasi zawodnicy odnosili sukcesy w młodszych kategoriach wiekowych.

Pierwsze do rywalizacji stanęły kobiety. Wyścig na dystansie 21 kilometrów rozgrywany był według formuły open, czyli bez podziału na grupy wiekowe. Zwyciężyła Magdalena Krawczyk z Tandemu Pajęczno, a druga na linii mety zameldowała się Magdalena Pyrgies z Jury Częstochowa.

- O sporym pechu może mówić Kasia Barczyk z Jury: na kilka kilometrów przed metą miała upadek i ostatecznie ukończyła zawody na 11. miejscu - mówi trener Semeksu Kolejarza Zygmunt Różański.

10. była Justyna Kuna z ULKS Witkowice, 12. - Ewelina Buziak z Błękitnych Koziegłowy, a 14. - jej klubowa koleżanka Agnieszka Psonka.

W wyścigu młodzików dobrze wypadł Kornel Osicki z Jury, który na 21-kilometrowej trasie zajął 4. miejsce. Tuż za nim przyjechał Kamil Markowski ze Scouta.

Niewiele zabrakło, by w wyścigu juniorów młodszych triumfował Marcin Bartolewski. Zawodnik Scouta Częstochowa po walce na finiszu zajął 2. miejsce. 8. był Łukasz Korzeniewski (Scout), 15. - Mariusz Królikowski (Scout), a 16. - Konrad Jasik (Błękitni Koziegłowy)

Juniorzy rywalizowali na dystansie 105 km. Spośród zawodników z naszego regionu najlepiej wypadł Karol Olejniczak z Semeksu Kolejarza: minął metę na 8. pozycji. Na 10. miejscu sklasyfikowano Michała Pilarskiego z Jury.