Mecz sparingowy: AZS Lublin - Kominki Łańcut 66:62

KOSZYKÓWKA. I liga: Koszykarze AZS Lublin wygrali swój pierwszy sparing z II-ligowymi Kominkami Łańcut 66:62. Niestety z zespołem nie trenuje już Marek Miszczuk, który postanowił spróbować swoich sił w drużynie aktualnego mistrza Polski Anwilu Włocławek.

Spotkanie zostało podzielone na trzy kwarty po 20 minut każda, bez zatrzymywania czasu. Akademicy, którzy od poprzedniej niedzieli przebywają na obozie w Zamościu, mieli spore problemy z występującymi o klasę niżej Kominkami, wynikające głownie z braku zgrania. Mecz rozstrzygnął się w ostatniej kwarcie, w której trener AZS desygnował do gry tę samą piątkę, która rozpoczęła spotkanie. W lubelskim zespole wyróżniali się przede wszystkim: Wacław Piński, Paweł Hołota i Tomasz Milewski.

Mimo że sezon zbliża się nieubłaganie, żaden z zawodników nie podpisał jeszcze kontraktu z akademickim klubem! Co więcej zgrupowanie opuścił Marek Miszczuk i udał się na testy do Włocławka. Zawodnik ten nie ukrywał, że gra w AZS będzie dla niego ostatecznością, jednak sytuacja robi się coraz trudniejsza, gdyż na rynku z każdym dniem maleje liczba wolnych zawodników.