IV liga piłki nożnej

Bramki młodziutkiego Grzegorza Kowalskiego dały drugie z rzędu zwycięstwo Szydłowiance Szydłowiec. Z letargu wydaje się też budzić Pilica Białobrzegi

PILICA BIAŁOBRZEGI - NAREW OSTROŁĘKA 1:1 (0:1)

Bramki: Ebbo (78.) - dla Pilicy, Duda (10.) - dla Narwi.

Pilica: Młodziński - Mazur, Sasak, Garczewski (74. Górecki), Semeniuk, Sielski, Cichawa, Jasiński, Dziewicki, Rokiciński, Ebbo.

O pierwszej połowie nasi piłkarze lepiej niech zapomną - stwierdził wiceprezes Pilicy Wiesław Banachowicz. - Narew miała przewagę, a nasi dopiero zgrywali się ze sobą - dodał.

Efektem lepszej gry gości była bramka zdobyta przez Piotra Dudę, który mimo asysty obrońców najwyżej wyskoczył do dośrodkowania i strzałem głową pokonał Pawła Młodzińskiego.

W drugiej połowie akcje Pilicy zaczęły się zazębiać i gol dla gospodarzy wisiał w powietrzu. Jednak dopiero w 78. min, otrzymawszy podanie od Mariusza Semeniuka, Ebbo pognał jak strzała i plasowanym uderzeniem z 10 m wyrównał stan meczu.

- Mimo słabej pierwszej połowy mecz był do wygrania - wyrokował Banachowicz. - Może przebłysków dobrej gry było jednak za mało - zamyślił się.

DELTA WARSZAWA - SZYDŁOWIANKA SZYDŁOWIEC 2:3 (1:1).

Bramki: Eibl (45.), Grochowalski (75.) - dla Delty, Kowalski 2 (60., 43.), Sasal (70.) - dla Szydłowianki.

Szydłowianka: Domagała - Siudek, Szcześniak, Ludew, Jakubczyk, Kowalski, Sasal, Krakowiak (76. Nowak), Nowacki (70. Koniarczyk), Dohojda (85. Gawor), Kowalczyk.

Szydłowianka wygrała drugi mecz z rzędu, a bohaterem spotkania okazał się niespełna 17-letni napastnik "niebieskich" Grzegorz Kowalski. W 43. min dopadł do odbitej przez bramkarza Delty piłki i otworzył wynik spotkania. Kiedy tuż przed końcem pierwszej połowy kapitalnym uderzeniem z 25 m wyrównał Aleksander Eibl, wydawało się, że Szydłowiance ciężko będzie się podnieść. A jednak kwadrans po przerwie znów błysnął Kowalski. Tym razem wykorzystał dośrodkowanie i głową dał ponowne prowadzenie gościom. Dziesięć minut później przewagę Szydłowianki udokumentował Mariusz Sasal, zamieniając na bramkę sytuację sam na sam z bramkarzem Delty.

Podopieczni Krzysztofa Kowalskiego powinni strzelić więcej goli. Grzegorz Kowalski trafił piłką w poprzeczkę, a Michał Kowalczyk minąwszy obrońców i golkipera gospodarzy... potknął się na futbolówce. Rozmiary porażki zmniejszył Kamil Grochowalski.

Pozostałe wyniki 2. kolejki: Ursus Warszawa - Olimpia Warszawa 1:0 (0:0), Pogoń Siedlce - Legia II Warszawa 1:2 (1:0), Nadnarwianka Pułtusk - KS Piaseczno 0:2 (0:0), Targówek Warszawa - Dolcan Ząbki 0:0, Hutnik Warszawa - Wisła II Płock 5:1 (3:0), Korona Góra Kalwaria - KS Łomianki 2:0 (0:0), Polonia II Warszawa - GLKS Nadarzyn 0:2 (0:2).