Przed mistrzostwami Polski w rajdach enduro

Sporty motorowe. Dziś i jutro motocykliści lubelskiego Klubu Motorowego Cross bronią w Iwoniczu tytułu drużynowego mistrza Polski w rajdach enduro
Lubelscy rajdowcy wywalczyli krajowy prymat we wrześniu zeszłego roku w Więcborku. Nawiązali w ten sposób do pięknych tradycji Avii Świdnik, która zdobywała tytuły mistrzowskie w latach 70. Zawodnicy Crossu, wygrywając przed rokiem, zdetronizowali dominującą w Polsce przez siedem lat z rzędu drużynę warszawskiego Automobilklubu Polskiego. Zawody w Więcborku obfitowały zresztą w wiele dodatkowych emocji związanych z pozasportowymi zabiegami ekipy warszawskiej, która nie mogła się pogodzić z utratą mistrzostwa na rzecz lubelskich motocyklistów.

Sprawa tytułu mistrza kraju w klasyfikacji drużynowej rozstrzyga się - inaczej niż w indywidualnej - nie w cyklu eliminacji, ale podczas jednych zawodów. Dziś i jutro odbędą się one na trasach wokół Iwonicza. Impreza w Iwoniczu będzie jednocześnie liczyła się jako dwie kolejne rundy mistrzostw indywidualnych. Warto przypomnieć, że w kategorii Młodzik zdecydowanym liderem tej klasyfikacji jest ubiegłoroczny mistrz z KM Cross Kamil Walczak, który wyprzedza swoich klubowych kolegów - Huberta Wawrę i Michała Janaszka.

Lubelski klub wystawia w Iwoniczu bardzo silną ekipę, liczącą 30 zawodników. Oprócz młodzików (dla Walczaka i Janaszka będzie to ostatni rok startów w tej kategorii wiekowej), do obrony tytułu mistrzowskiego będą się przyczyniali tacy zawodnicy, jak Piotr Niedzielski, Dariusz Piątek, Piotr i Robert Więckowscy, Tomasz Zych, Hubert Dzianok i Dariusz Kamiński. Niestety niepewny jest występ czołowego motocyklisty Crossu Roberta Rozpędowskiego, który przed kilku tygodniami doznał złamania nadgarstka.