Gra IV i V liga

Z Narwią Ostrołęka zmierzy się u siebie Pilica Białobrzegi. Szydłowianka Szydłowiec poszuka punktów w Warszawie, mając za przeciwnika innego beniaminka IV ligi - stołeczną Deltę. Rozgrywki rozpoczynają też zespoły z piątego frontu.

Po ostrym laniu w Warszawie z rezerwami Legii Pilica chce zrehabilitować się przed własną publicznością. Problem w tym, że białobrzeżanie nadal mają spore kłopoty ze skompletowaniem składu. Być może w ostatniej chwili dołączą jacyś gracze i o sukces będzie łatwiej niż ostatnim razem.

Po udanej inauguracji na własnym stadionie Szydłowianka w dobrych nastrojach wyjeżdża do stolicy. Pojedynek z Deltą stanowi wielką niewiadomą. Po pierwsze dlatego, że warszawianie są beniaminkiem, a w związku z tym są nieobliczalni, a po drugie - jeszcze w tym sezonie nie grali, bo pojedynek z Ursusem sprzed tygodnia został przełożony.

Pozostałe spotkania: Ursus Warszawa - Olimpia Warszawa, Pogoń Siedlce - Legia II Warszawa, Nadnarwianka Pułtusk - KS Piaseczno, Targówek Warszawa - Dolcan Ząbki, Hutnik Warszawa - Wisła II Płock, Korona Góra Kalwaria - KS Łomianki, Polonia II Warszawa - GKLS Nadarzyn.

Rozgrywki inaugurują zespoły V ligi. Najciekawiej zapowiada się chyba konfrontacja Zwolenianki Zwoleń z Powiślanką Lipsko. Podopieczni Marka Oczkowskiego to czołowa drużyna poprzedniego sezonu, więc nie powinna mieć problemów z pokonaniem rywala. Derby rządzą się jednak swoimi prawami.

Mający aspiracje awansu do IV ligi Mirax Bierwce podejmuje Okęcie II Warszawa. Zespół Bolesława Strzemińskiego może być pewien, że stołecznych nie wzmocnią gracze z pierwszego zespołu. W tym samym czasie Okęcie będzie bowiem toczyło bój z Radomiakiem.

Na komplet punktów liczy też beniaminek z Warki, który podejmuje innego nowicjusza - Żyrardowiankę Żyrardów.

Teoretycznie najcięższe zadanie czeka Broń Radom. Nie dość, że zespół z Narutowicza po poprzednim sezonie praktycznie się rozsypał, to w pierwszym meczu sezonu zagra na wyjeździe. Wicher Kobyłka co prawda do potentatów nie należy, ale gospodarze zrobią wszystko, aby mieć udaną inaugurację.

Pozostałe spotkania: Mazur Karczew - Zryw Sobolew, Start Otwock - Marcovia Marki, Błonianka Błonie - Wilga Garwolin, Mszczonowianka Mszczonów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki.