Sport w skrócie

ŻEGLARSTWO

Młodzieżowe MŚ w klasie Laser Radial. Adam Olechnowicz zajął dziewiąte, a Bartosz Andrysiak (obaj Pogoń Szczecin) 11. miejsce podczas rozgrywanych w Riva del Garda młodzieżowych mistrzostw świata w klasie Laser Radial.

KOLARSTWO

Mistrzostwa Polski juniorów. Karolina Janik ( KS BoGo Szczecin) była czwarta podczas rozgrywanych w Zamościu mistrzostw Polski juniorów w kolarstwie szosowym. Piotr Sondej (Baszta Golczewo) zajął szóste miejsce.

WIOŚLARSTWO

Mistrzostwa świata juniorów. Miłosz Maciejewski (AZS Szczecin) w osadzie czwórki podwójnej zajął szóste miejsce w finale B na dystansie 1000 m podczas rozgrywanych na akwenie olimpijskim w Schinias (40 km od Aten) mistrzostwach świata juniorów. Piąte miejsce w finale B zajęła szczecińska osada czwórki podwójnej złożona z zawodników AZS-u w składzie: Jacek Bilicki, Tomasz Ratajczyk, Maciej Rygielski i Jakub Kruk.

ZAPASY

Styl wolny. Marcin Jurecki (Megavolt Koszalin) wygrał kategorię do 84 kg podczas międzynarodowego turnieju im. Wiesława Ziółkowskiego. W finale Jurecki pokonał Białorusina Siergieja Borczenkę.