Polonia Słubice - Miedź Legnica 1:2

Świetny start Miedzi Legnica. Podopieczni Józefa Klepaka przeprowadzili w meczu z Polonią Słubice zaledwie dwie groźne akcje, które wykorzystali, odnosząc cenne wyjazdowe zwycięstwo. Oba gole dla legniczan zdobył młody duet napastników Strożek - Akacki

Na stadionie w Słubicach zjawił się komplet 1200 widzów. Część z nich oglądała mecz ze znajdującego się 15 metrów od płyty boiska... basenu. Na rozpoczęcie spotkania kibice musieli czekać aż 50 minut. Oczekiwano bowiem na przyjazd sędziów. I się nie doczekano... Spotkanie z konieczności musiał poprowadzić wiceprezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Alfred Nowosadzki.

Sam mecz był ciekawym widowiskiem. Gra toczyła się w szybkim tempie, sporo było akcji z obu stron. Początkowe minuty to przewaga gospodarzy, którzy opanowali środek pola i co chwila stwarzali groźne akcje pod bramką Miedzi. W 20. min powinni prowadzić 1:0. Doskonałego podania Kaczmarczyka nie wykorzystał Sławomir Sanecki, który będąc w sytuacji sam na sam, strzelił wprost w bramkarza Miedzi Sebastiana Szymańskiego.

Piłkarze Miedzi do przerwy stworzyli zaledwie jedną akcję, ale za to ją wykorzystali. W 35. min piłka uderzona z rzutu wolnego przez Pawła Strożka otarła się o jednego z obrońców słubickiego zespołu. Nieporadnie interweniujący bramkarz Polonii Nowakowski nie potrafił uchronić swojego zespołu przed stratą bramki. Gospodarze najbliżej wyrównania byli w 40. min. Po strzale Kaczmarczyka z rzutu wolnego piłka trafiła w górną części poprzeczki bramki Miedzi.

Po przerwie podopieczni Józefa Klepaka skupili się na obronie i tylko próbowali wyprowadzać szybkie kontry. W 74. min po jednym z szybkich ataków stoperzy Polonii nie upilnowali napastnika Miedzi Łukasza Akackiego, który z bliskiej odległości strzelił i podwyższył wynik na 0:2. Od tego momentu słubiczanie praktycznie nie schodzili z połowy Miedzi. W 76. min honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Paweł Cygan. Potem mimo kilku dogodnych sytuacji dla gospodarzy gole już nie padły.

Polonia Słubice - Miedź Legnica 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Strożek (35), 0:2 Akacki (74), 1:2 Cygan (76)

Polonia: J. Nowakowski - Marycki, Węgrzyn, Pilczuk, Andrzejkowicz (63. min Chrupała) - Sanecki, Kaczmarczyk, Dopierała, Janik (63. min Cygan) - Rośmiarek, K. Nowakowski (75. min Begier).

Miedź: Szymański - Murat, Połubiński, Kotlarski, Kocur - Kupis, Majka, Łacina, Robak (72. min Węgłowski) - Strożek (68. min Sawiński), Akacki.

Pozostałe wyniki III ligi:

Promień Żary - Carbo Gliwice 3:1 (2:0). Bramki: Kozioła (28), Siemiński (31), Czyżyk (52) - dla Promienia; Wolański (77) - dla Carbo

Odra Opole - Lech Zielona Góra 2:0 (1:0). Bramki: Żymańczyk (36), Kochanowski (90)Górnik MK Katowice - Walka Makoszowy 2:1 (1:0). Bramki: Nikodem (31., karny), Waluś (65) - dla Górnika; Waniek (60) - dla Walki

Ruch Radzionków - Swornica Czarnowąsy 3:1 (1:0) Pajączkowski 2 (12, 55), Tokarz (90) - dla Ruchu; Grędowski (60) - dla Swornicy

Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:1) Will (74) - dla Rozwoju; Koźmiński (37), Lachowski (73) - dla Zagłębia