Wyniki 15. kolejki IV ligi świętokrzyskiej

Piłkarze spadkowicza z III ligi Nidy Pińczów wykorzystali potknięcie Wiernej Małogoszcz i ostatniej kolejce rundy jesiennej zdobyli tytuł mistrza jesieni
Stadion w Małogoszczu był w tej rundzie niezdobyty. Granat Skarżysko wykorzystał jednak słabszy dzień podopiecznych Antoniego Hermanowicza i dzięki ambitniej postawie, zwłaszcza w drugiej połowie, zdobył trzy punkty. Miano najlepszych w tej rundzie zapewnił Nidzie Pinczów Tomasz Lipski. Miał on udział przy obu bramkach w meczu z Nowinami. Najpierw wypracował rzut karny, a pięć minut później popisał się ładnym strzałem z 15 metrów.

WYNIKI 15. KOLEJKI:

CZARNI POŁANIEC - WISŁA SANDOMIERZ 0:2 (0:1): Pluta 2 (30., 90.)

ORLĘTA KIELCE - ALIT OŻARÓW 4:0 (2:0): Myśliwy 2 (38, 58), R. Czarnecki (28.), Malinowski (68.)

WIERNA MAŁOGOSZCZ - GRANAT SKARŻYSKO 1:2 (1:1): Stelmasiński (12.) - Spadło (35.), Kotwica (63.)

PIAST CHĘCINY - SPARTAKUS DALESZYCE 0:1 (0:1): Sarnecki (44.)

WICHER MIEDZIANA GÓRA - ORLICZ SUCHEDNIÓW 3:3 (2:3): Ludwinek (36.), Spurek (38.), Słoń (72.) - D. Anduła 2 (19., 40.), A. Anduła (17.)

ŁYSICA BODZENTYN - HETMAN WŁOSZCZOWA 0:1 (0:1): Rak (14.)

NIDA PIŃCZÓW - GKS NOWINY 2:0 (0:0): Ciekalski (60. karny), Lipski (65.)

NAPRZÓD JĘDRZEJÓW - GKS NOVICO ŚWINIARY 1:1 (0:0): Różański (64.) - K. Smykla (69.)



NAJSKUTECZNIEJSI

14 - Robert Chlewicki (Nida),

10 - Michał Bracha (Orlicz), Konrad Kilim (Orlęta), Damian Gil (Wierna), Dariusz Anduła (Orlicz)

9 - Krzysztof Myśliwy (Orlęta)

8 - Piotr Kukuła (Granat), Rafał Słoń (Wicher), Tomasz Lipski (Nida),

7 - Tomasz Fatyga (Wierna), Kamil Kotwica (Granat)



1. Nida153537:96-0-122:25-2-115:7
2. Wierna153430:96-0-120:45-1-210:5
3. Orlęta153325:103-5-013:66-1-012:4
4. Wisła152925:145-2-114:83-3-111:6
5. Nowiny152821:137-0-115:42-1-46:9
6. Spartakus152415:144-2-28:43-1-37:10
7. Granat152326:195-2-120:52-0-56:14
8. Orlicz152327:247-0-120:60-2-57:18
9. Alit151922:313-3-115:92-1-57:22
10. Czarni151713:264-0-39:71-2-54:19
11. Piast151514:232-1-47:112-2-47:12
12. Naprzód151415:203-2-210:70-3-55:13
13. Wicher151419:262-1-412:132-1-57:13
14. Łysica151110:232-1-45:81-1-55:15
15. Hetman1597:221-2-55:101-1-52:12
16. Novico1589:331-3-46:110-2-53:22
Do III ligi awansuje pierwsza drużyna. Do klasy okręgowej spada ostatnia









5 - Piotr Gąbka (Alit)

4 - Rajmund Kula (Nowiny), Mirosław Rubinkiewicz (Łysica), Grzegorz Łapot (Piast), Szymon Ubożak (Nowiny), Wojciech Gołębiowski (Alit)

3 - Tomasz Kiciński (Czarni), Damian Miłoś (Novico), Daniel Latos (Wicher), Tomasz Paździor (Wierna), Roman Buczek (Wisła), Tomasz Bernat (Spartakus), Łukasz Szymański (Wisła), Tomasz Klimek (Alit), Krystian Pać (Piast), Sebastian Mróz (Piast), Piotr Pawłowski (Nowiny), Łukasz Laskowski (Wisła), Przemysław Wrzesień (Nida), Rafał Wrona (Wicher)



2 - Konrad Zdybski (Alit), Rafał Barański (Alit), Rafał Balmas (Alit), Marcin Lelonek (Nida), Ciekalski (Nida),

Arkadiusz Pająk (Nowiny), Krzysztof Mądzik (Nowiny), Arkadiusz Rumas (Nowiny),

Łukasz Baliński (Nida),

Dariusz Boguszewski (Piast),

Tomasz Wilman (Wicher),

Tomasz Iwański (Naprzód), Hubert Różański (Naprzód), Łukasz Kwapisz (Naprzód)

Łukasz Wilk (Spartakus), Wojciech Kukuła (Spartakus), Łukasz Sarnecki (Spartakus), Radosław Matałowski (Spartakus),

Jacek Gołda (Granat), Jarosław Pacek (Granat), Tomasz Chołuj (Granat),

Mariusz Boguszewski (Wierna),

Paweł Gach (Wisła), Pluta (Wisła) Marek Kulczycki (Wisła),

Artur Łapka (Łysica), Tomasz Jończyk (Łysica),

Rafał Mikoda (Czarni)



1 - Rafał Plewiński (Granat), Derlatka (Granat), Kowalik (Granat), Marcin Jastrząb (Granat), Paweł Dróżdż (Granat), Cezary Nowak (Granat),

Sebastian Żelazny (Wicher),

Rafał Kita (Orlicz), Tomasz Woszczycki (Orlicz), Bartosz Zieliński (Orlicz), Jarosław Mosiołek (Orlicz), Michał Kubiec (Orlicz),

Daniel Dulak (Orlęta), Łukasz Malinowski (Orlęta), Rafał Czarnecki (Orlęta)

Michał Salwa (Piast), Marcin Śladkowski (Piast),

Mirosław Smykla (Novico), Krzysztof Śledź (Novico), Wach (Novico), Marcin Turkot (Novico),

Piotr Donoch (Alit), Łukasz Barański (Alit), Jakub Waga (Alit), Norbert Pater (Alit)

Michał Pałgan (Nowiny), Łukasz Stawiarski (Nowiny), Konrad Radek (Nowiny)

Paweł Nowicki (Wisła), Kamil Kutryba (Wisła), Paweł Nowicki (Wisła), Marcin Rozczypała (Wisła), Jacek Leptacz (Wisła),

Marek Madej (Nida), Łukasz Dudzik (Nida), Robert Banaszek (Nida), Sławomir Kłos (Nida), Łukasz Mika (Nida), Robert Stachurski (Nida),

Mateusz Pindral (Łysica), Piotr Hajdenrajch (Łysica), Krystian Drapisz (Łysica)

Karol Stelmasiński (Wierna), Sławomir Grzesik (Wierna), Łukasz Piotrowski (Wierna), Rafał Grzyb (Wierna), Mariusz Boguszewski (Wierna), Sławomir Malaga (Wierna), Mariusz Lniany (Wierna),

Paweł Rak (Hetman), Paweł Kozieł (Hetman), Rafał Kozieł (Hetman), Rafał Szwajkowski (Hetman), Wolski (Hetman),Stawowczyk (Hetman),

Wojciech Urbański (Czarni), Dariusz Mikoda (Czarni), Marcin Kaśniewski (Czarni), Marcin Łącz (Czarni), Grzegorz Kamiński (Czarni), Arkadiusz Janaszek (Czarni), Jacek Staniek (Czarni), Mariusz Janowski (Czarni),

Piotr Stolarczyk (Naprzód), Marcin Wójcicki (Naprzód), Piotr Sochacki (Naprzód), Przemysław Tworek (Naprzód), Wojciech Ziółkowski (Naprzód),

Banasik (Spartakus), Karol Borek (Spartakus), Cezary Ruszkowski (Spartakus)

samobójcza (Orlicz), samobójcza (Naprzód), samobójcza (Orlęta), samobójcza (Nowiny)



1. Wierna143429:76-0-019:25-1-210:5
2. Nida143235:95-0-120:25-2-115:7
3. Orlęta143021:102-5-09:66-1-012:4
4. Nowiny142821:117-0-115:42-1-36:7
5. Wisła142623:145-2-114:82-3-19:6
6. Orlicz142224:217-0-120:60-1-54:15
7. Spartakus142114:144-2-28:42-1-36:10
8. Granat142025:175-2-120:51-0-55:12
9. Alit141922:273-3-115:92-1-47:18
10. Czarni141713:244-0-29:51-2-54:19
11. Piast141514:222-1-37:102-2-47:12
12. Naprzód141314:193-1-29:60-3-55:13
13. Wicher141316:232-0-49:102-1-57:13
14. Łysica141110:222-1-35:71-1-55:15
15. Novico1478:321-3-46:110-1-52:21
16. Hetman1466:221-2-55:100-1-51:12
Do III ligi awansuje pierwsza drużyna. Do klasy okręgowej spada ostatnia