Wyniki i tabela III ligi

PIŁKA NOŻNA. Po zwycięstwach nad ligowcami z Łodzi w Pucharze Polski, Flota nie sprostała Warcie Poznań. Zwycięstwo odnotowała Zorza Dobrzany

Pogromcy Widzewa i ŁKS-u nie sprostali w trzecioligowej inauguracji Warcie Poznań. Wygrała za to Zorza.

Po roku gry bez straty punktu, zespół Floty przegrał na własnym stadionie 0:2. Porażka na inaugurację ligowego sezonu nie powinna jednak dziwić kibiców. Przed rokiem biało-niebiescy ulegli TKP Toruń 0:4, a dwa sezony temu przegrali z rezerwami Amiki Wronki też 0:4. W obu przypadkach po bardzo słabych występach. Później zespół trenera Andrzeja Miązka mozolnie odrabiał straty i sezon kończył w ścisłej czołówce tabeli. Tym razem, myśląc o awansie do II ligi, Flota musi zacząć wygrywać wcześniej niż we wrześniu.

Warta bardzo poważnie potraktowała mecz w Świnoujściu. Zespół Floty podczas pucharowego meczu z Widzewem obserwował Krzysztof Pancewicz, drugi trener poznaniaków. Na spotkanie ligowe warciarze wybrali się już w piątek, by do meczu przystąpić wypoczęci.

Mimo że inicjatywa należała do zawodników Floty, bramki zdobywali goście z kontry.

- Obydwa gole padły po błędach naszych skrajnych obrońców - przyznaje trener Miązek.

Strzelcami goli byli doświadczeni zawodnicy, którzy przed tym sezonem zostali pozyskani do Warty. Najpierw z prawej strony boiska Piotr Najewski ograł Marcina Bochna i wyłożył piłkę Sławomirowi Suchomskiemu. Były pierwszoligowiec nie zwykł marnować takich sytuacji i pewnie pokonał Sergiusza Prusaka. W drugiej części - niemal kopia tej akcji. Tym razem na lewym skrzydle podawał Marcin Florek, a strzelał Najewski.

- Sezon się dopiero zaczął, a my już musimy odrabiać straty - mówi Miązek. - Nie ma innego wyjścia, jak przywieźć punkty za tydzień z Wronek.

Bramki: Najewski (42.), Suchomski (70.).

Flota: Prusak - Baran, Miązek (74. Broniecki), Bochen, Niewiada Ż. - Cebulski (46. Ciołek), Marek Łapiński (66. Bartczak), Noga, Piasecki - Marcin Łapiński (59. Ratajczak), Mikuła.

Komplet punktów w trzecioligowym debiucie zdobył beniaminek z Dobrzan. Zwycięską bramkę zdobył Wojciech Kinczel z rzutu karnego.

Od pierwszych minut gospodarze natarli na bramkę gości z animuszem. Dogodne sytuacje strzeleckie w pierwszym kwadransie mieli Partyk Bejnierowicz i Arkadiusz Zając. Po 20 minutach gra się wyrównała, a upał z każdą minutą meczu zniechęcał zawodników do gry. Na kwadrans przed końcem meczu Rafał Kopiecki wbiegł z piłką w pole karne gości i został nieprzepisowo zatrzymany. Sędzi bez wahania wskazał na 11. metr. Piłkę ustawił sobie Kinczel. Strzelił mocno i piłka pewnie trafiła do siatki.

Bramka: Kinczel 75.

Zorza: Gumowski - Całko (67. Celeban), Zientek, Dominiak, Kinczel - Dąbrowski, Blasius, Zając, Kopiecki (80. Rachwalski) - Andruszko (89. Piasecki), Bejnierowicz (80. Filocha).