Piast Gliwice - Stasiak Ceramika Opoczno 3:1

Mecz w Gliwicach Piasta ze Stasiakiem Ceramiką Opoczno rozpoczął kominiarz. Nie przyniósł jednak szczęścia gościom.
Spotkanie mogło się podobać. Od początku tempo było dynamiczne, obie drużyny przeprowadzały szybkie akcje. Przez moment wydawało się, że pierwsi gola zdobędą bardziej doświadczeni goście. Gliwiczanie mieli jednak w swoich szeregach piłkarza, który okazał się bohaterem meczu. Najstarszy zawodnik na boisku, 38-letni obrońca Janusz Bodzioch, kilka minut przed przerwą zdobył aż dwa gole. W 37 min - po rzucie rożnym wykonywanym przez Adama Piechockiego - stoper gospodarzy z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Siedem minut później obrońca Piasta w identyczny sposób powtórzył swój wyczyn.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków opocznian, którzy za wszelką cenę chcieli doprowadzić do odrobienia strat. W 55 min starania gości przyniosły efekt. Szybką akcję Dariusza Preisa prawą stroną boiska zakończył Waldemar Przysiuda, który z bliska wbił piłkę do siatki. Kontaktowa bramka zmobilizowała gości do jeszcze większego wysiłku. W 78 min meczu idealną sytuację strzelecką zmarnował jednak Grzegorz Bała. Nowy napastnik Stasiaka Ceramiki spudłował, stojąc sześć metrów od bramki Jacka Gorczycy. - Był to przełomowy moment meczu, bo gdybyśmy wyrównali, nie wiadomo jak potoczyłoby się losy meczu. Przegraliśmy, gdyż byliśmy nieskuteczni - denerwował się Zbigniew Podsiebierski, szkoleniowiec z Opoczna.

Skutecznie grali natomiast gospodarze, którzy w końcówce meczu wyprowadzili kolejny groźny kontratak. Henryk Bałuszyński podał do niepilnowanego Rafała Andraszaka, który po rajdzie przez pół boiska strzelił obok wychodzącego bramkarza i ustalił tym samym wynik meczu. - Wolę wygrać w bólach niż w pięknym stylu przegrać - mówił po meczu Józef Dankowski, trener gospodarzy.

Strzelcy

Piast: Bodzioch (37., 44.), Andraszak (89.).

Stasiak Ceramika: Przysiuda (55.).

Piast: Gorczyca - Gamla, Bodzioch, Szeja Ż - Czekański (82. Szmatiuk), Wilk, Kryger (56. Gontarewicz Ż), Kocyba, Piechocki (62. Żyrkowski) - Andraszak, Bałuszyński

Stasiak Ceramika: Holewiński - Mrózek, Czerbniak, Drąg (73. Janicki) - Preis, Majda (57. Robaszek), Miklosik, Przysiuda, Kaczmarek Ż - Bała (84. Stasiak), Feliksiak.