Sport w skrócie

Julia Michalska z Trytona Poznań zdobyła złoty medal wioślarskich mistrzostw świata. Sukces grupy Action nVidia Mróz w Małopolskim Wyścigu Górskim. 11. pozycja sztafety Polski z udziałem Roberta Banacha z Grunwaldu Poznań na MŚ w biegach na orientację. Wyniki zawodów szybowcowych w Ostrowie Wlkp. i wyniki poznanianków w żeglarskich regatach Idea Gdynia Sailing Days.

WIOŚLARSTWO

MICHALSKA MISTRZYNIĄ. Julia Michalska z Trytona Poznań zdobyła w greckim Schinias złoty medal wioślarskich mistrzostw świata w konkurencji jedynek. Poznanianka była szybsza od Włoszki Laury Schiavone i Kanadyjki Kary Farquharson. Szansę na medal miały także dwie inne poznańskie wioślarki startujące w czwórce podwójnej. Zawodniczki Posnanii Magdalena Kemnitz i Agnieszka Rozmiarek wraz z Pauliną Wojciechowską i Magdaleną Kwaśniewską zajęły jednak szóste miejsce w finale.

KOLARSTWO

MAŁOPOLSKI MRÓZ GÓRSKI. Cezary Zamana z zawodowej grupy Action nVidia Mróz Borek Wlkp. wygrał Małopolski Wyścig Górski. Na ostatnim etapie - jeździe indywidualnej na czas na trasie Uście Gorlickie-Wysowa (35 km) - zajął piąte miejsce. Drugie miejsce w całym wyścigu zajął inny kolarz Mroza Bartosz Huzarski. W pierwszej szóstce znalazło się jeszcze dwóch następnych zawodników tego klubu: Zbigniew Piątek (był czwarty) oraz Kazimierz Stafiej (był piąty).

ŻEGLARSTWO

POZNANIACY W GDYNI. Weronika Glinkiewicz z Posnanii Poznań wygrała zawody Idea Gdynia Sailing Days w klasie Europa. Druga była Białorusinka Tatiana Drozdowska, a trzecia Katarzyna Szotyńska z Warszawy. Joanna Szczyglewska z AZS Poznań była w tej klasie czternasta. W rywalizacji w klasie Latający Holender triumfowała załoga Jachtklubu Wielkopolski Henryk Blaszka - Tomasz Kledzik. Startująca pod patronatem "Gazety Wyborczej" załoga ŻLKS w nowoczesnej klasie 49er (Sebastian Zarzeczański i Piotr Szmyt), zajęła czwarte miejsce. W tej klasie zawody były jednocześnie mistrzostwami Polski. Maciej Angielczyk z AZS Poznań był 15. w klasie Finn, w której zwyciężył Mateusz Kusznierewicz. W klasie Laser szóstą pozycję zajął Wojciech Olejnik z AZS Poznań.

BIEGI NA ORIENTACJĘ

BANACH W SZWAJCARII. Jedenastą pozycję Mistrzostw Świata w biegach na orientację w Szwajcarii zajęła sztafeta Polaków, w której startował Robert Banach z Grunwaldu Poznań. Polska ekipa straciła do zwycięzców blisko sześć minut.

SZYBOWNICTWO

TRIUMF CAŁKI W OSTROWIE. Maciej Całka zwyciężył w klasie standard w 12. Krajowych Zawodach Szybowcowych o Puchar Prezydenta Ostrowa Wlkp. Zawodnik Aeroklubu Ostrowskiego triumfował z dorobkiem 5306 pkt. W klasie club zwyciężył Łukasz Kornacki z Płocka. W tej drugiej klasie stratowały dwie panie: 14. miejsce wywalczyła Bogusława Wolniewicz z Ostrowa, a 24. była Bożena Izydorczak z Warszawy.