Brąz włocławskich wioślarek w mistrzostwach świata juniorów

Anna Specjalska i Olga Pińska z WTW zajęły na torze w greckim Schinias trzecie miejsce w finale dwójek bez sterniczki. Zdobyły pierwszy medal MŚ w historii klubu
Podopieczne trenera Krzysztofa Gabryelewicza odniosły w sobotni poranek życiowy sukces i największy w 5-letniej historii Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Jeszcze po pierwszej pięćsetce (z uwagi na silny wiatr i falę finały - tak jak piątkowe repesaże - odbywały się na skróconym o połowę dystansie, czyli tylko na 1000 m) były czwarte. Później wyprzedziły jednak Czeszki, które z pierwszego miejsca spadły na czwarte. Włocławianki pokonały ostatecznie kilometr w 3.35,51 min. Uległy o 1,5 sekundy dwójce holenderskiej i o niespełna sekundę - australijskiej. Za Polkami - 0,77 s - były Czeszki, dalej Łotyszki i Greczynki.

Największy sukces w polskiej ekipie odniosła Julia Michalska (PTW Tryton Poznań), która została mistrzynią świata w jedynkach. A tylko 0,6 s dzieliło od podium czwórkę bez sterniczki, w której wiosłowały Katarzyna Pawłowska i Agata Zieleniewska z RTW Bydgostia-Kabel. Polki zajęły czwarte miejsce (3.17,77 min), tuż za Rumunkami, z którymi w połowie dystansu wygrywały o pół długości łodzi. Triumfowały Włoszki (3.15,42), przed Brytyjkami (3.15,78). Ostatnia w finale była czwórka podwójna z włocławianką Pauliną Wojciechowską (3.21,23). Najsłabsi w finale B (12. miejsce) okazali się juniorzy z czwó ki podwójnej (2.59,97), gdzie siedzieli Rafał Piecuch (BTW Bydgoszcz-SMS Toruń) i Karol Słoma (MOS Ełk/SMS Toruń).