Zagłebie Lubin przed sezonem

II LIGA PIŁKI NOŻNEJ. W poprzednim sezonie w Zagłębiu dokonano rzeczy niemożliwej: mając jeden z największych budżetów w ekstraklasie spuszczono zespół do II ligi. W czerwcu był wielki wstyd, w lipcu czystka w klubie, a po nowym sezonie ma być awans
Poprzedni sezon miał być przełomowy - zaangażowano gwiazdy, trenera z mistrzostwem Polski na koncie, a sportowa spółka stała się częścią KGHM Polska Miedź. Tylko wygrywać i piąć się ku piłkarskiej Europie. Zagłębie spadło jednak z I ligi po fatalnych barażach z Górnikiem Łęczna. Zapłacono za wszystkie błędy, jakie są udziałem klubu, w którym nikt nie liczy się z pieniędzmi, byle prezes (czy wiceprezes) chce być od razu trenerem i ustalać skład (najlepiej przez telefon), gdzie nikt nie może dyskutować z majestatem władców KGHM-u, a każdy kolejny prezes (z politycznego nadania) chce udowodnić poprzedniemu, że ma monopol na wiedzę o futbolu.

Po spadku odsunięto od władzy w klubie wszystkich winnych i teraz ma być inaczej. Nowy jest trener - Serb Żarko Olarević, nowy prezes - Marcin Fortuński, nowy dyrektor - Wiesław Wojno i tylko zbyt wielu wzmocnień drużyny w klubie nie ma.

Zagłębie w walce o awans do ekstraklasy na pewno będzie się liczyć, ale są co najmniej cztery drużyny - Cracovia Kraków, GKS Bełchatów, Ruch Chorzów i Arka Gdynia - które mają równie mocne zespoły. Dokonane latem transfery nie powalają na kolana. Najwartościowszy to pozyskanie bramkarza Daniela Madaricia, Tomasza Salamońskiego i utalentowanego napastnika Krzysztofa Ulatowskiego. Czy to jednak wystarczy do awansu? Może nie wystarczyć, chyba że zespół zostanie wzmocniony zimą.

Prezes - Marcin Fortuński

Dyrektor klubu ds. sportowych - Wiesław Wojno

Trener - Żarko Olarevićkadra drużyny:Bramkarze:

Danijel Madarić(1977)
Jakub Szmatuła(1981)
Rafał Kopaniecki(1976)


Obrońcy:

Grzegorz Bartczak(1985)
Piotr Ciielewicz(1982)
Rafał Huebscher(1976)
Dmitrij Kłabukow(1980)
Robert Kłos(1982)
Andrzej Szczypkowski(1971)
Mateusz Żytko(1982)


Pomocnicy:

Krystian Kalinowski(1985)
Krzysztof Kazimierczak(1981)
Ireneusz Kowalski(1979)
Jacek Manuszewski(1973)
Krzysztof Ostrowski(1982)
Rafał Piętka(1980)
Uroś Predić(1973)
Tomasz Rogóż(1982)
Tomasz Salamoński(1973)
Napastnicy:

Adam Łagiewka(1982)
Wojciech Łobodziński(1982)
Grzegorz Niciński(1973)
Wojciech Olszowiak(1981)
Krzysztof Ulatowski(1980)
Zbigniew Murdza(1971)
Przybyli: Tomasz Salomoński (Górnik Polkowice), Mateusz Żytko (Śląsk Wrocław), Rafał Huebscher (Polar Wrocław), Krzysztof Ostrowski (Ślask Wrocław), Danilej Maderić (Varteks Varażdin), Zbigniew Murdza (Miedź Legnica)Ubyli: Andrzej Kryszałowicz (Legia Warszawa), Julcimar Brasilia (Wisła Kraków), Arkadiusz Klimek (Panionios Ateny), Jarosław Krzyżanowski, Paweł Drumlak, Nerijus Radżius (szukają klubu), Marek Zając (wyjazd do Turcji), Jarosław Krupski, Olgierd Moskalewicz, Artur Andruszczak, Bogdan Zając (przesunięci do rezerw)

Mecze Zagłębia w jesiennej rundzie rozgrywane w Lubinie

13 sierpnia, środa

Zagłębie - Aluminium Konin (godz. 17)

22 sierpnia

Zagłębie - ŁKS Łódź (godz.19)

3 września, środa

Zagłębie - Pogoń Szczecin (godz. 19)

12 września

Zagłębie - Szczakowianka Jaworzno (godz.19)

26 września

Zagłębie - Polar Wrocław (godz. 19)

10 października

Zagłębie - Ceramika Opoczno (godz. 18)

24 października

Zagłębie - Ruch Chorzów (godz. 18)

14 listopada

Zagłębie - RKS Radomsko (godz. 17)