Co słychać u trzecioligowych rywali

Czwarta grupa trzeciej ligi uważana jest za najmocniejszą w kraju. Nawet po powrocie Tłoków Gorzyce do grona drugoligowców rywalami naszych zespołów będą dwaj spadkowicze: Stal Stalowa Wola i Hetman Zamość. Także zespoły, które w minionym sezonie spisywały się dobrze i napsuły krwi faworytom, jeszcze wzmocniły składy. Prezentujemy najważniejsze zmiany w zespołach trzeciej ligi.

Stal Rzeszów. Do Cracovii odszedł Łukasz Szczoczarz. Zastąpi go Grzegorz Jasiak z Hutnika Kraków i Tomasz Pacuła z Tłoków Gorzyce.

Polonia Przemyśl. Ubył napastnik Piotr Badowicz (Stal Sanok), skrzydłowy Wiesław Montsko (Tomasovia) oraz rozgrywający Paweł Załoga. Zastąpić ich ma doświadczony Marek Rybkiewicz z Siarki, a czarnoskóry Lee Quaye będzie grać z kolegą z Ghany.

Stal Stalowa Wola. Z drugoligowego składu odeszło czternastu zawodników, a z podstawowej jedenastki zostali tylko bramkarz Tomasz Wietecha oraz Mieczysław Ożóg i Paweł Rybak. Luki mają łatać wychowankowie oraz Andrzej Kasiak (Łada Biłgoraj) i król strzelców czwartej ligi Dariusz Michalak z Resovii. Nowym trenerem jest były gracz Korony Sławomir Adamus.

Siarka Tarnobrzeg. Z podstawowej "11" odeszło... dziesięciu zawodników. W zamian przyszli piłkarze z niższych lig oraz Wojciech Pszeniczny i Grzegorz Gromala ze Stali Rzeszów, Andrzej Kaznecki z Resovii i Maciej Lewandowski ze Skawinki.

Resovia. Beniaminek będzie walczył o utrzymanie w mocniejszym składzie. Najbardziej znanym piłkarzem jest Mirosław Kalita, były pierwszoligowiec z KSZO Ostrowiec i Amiki Wronki. O sile zespołu stanowić będą też Paweł Załoga z Polonii Przemyśl oraz Krzysztof Podlasek i Mariusz Stalec z Siarki.

Sandecja Nowy Sącz. Ewenement w lidze. Jedyna ważna zmiana to ta na stanowisku trenera. Ireneusza Adamusa zastąpił Adam Nawałka.

Hutnik Kraków. Odeszło czterech zawodników, w tym dwóch kluczowych: Grzegorz Jasiak do Stali Rzeszów i Marcin Makuch do Cracovii. Klub nikogo nie pozyskał, bo zakaz transferów.

Górnik Wieliczka. Może być czarnym koniem rozgrywek. Trener Tadeusz Piotrowski zapowiada włączenie się do walki o drugie, premiowane barażami o awans, miejsce. Ubytki w składzie są nieznaczne, a wzmocnienia solidne. W Wieliczce zagrają Robert Ziółkowski, Grzegorz Baran i Tomasz Podsiadło z Cracovii, Paweł Zegarek ze Stalowej Woli, Marcin Juszczyk, bramkarz z szerokiej kadry Wisły Kraków. W dodatku trenerem koordynatorem został Ireneusz Adamus z Sandecji.

Proszowianka. Wróciła w ostatniej chwili do ligi zamiast Tłoków Gorzyce. Najważniejsze wzmocnienia to Ryszard Fudali (Stalowa Wola) i Arkadiusz Chrobot (Jagiellonia Białystok). Jak zwykle zespół tworzony z graczy podkrakowskich klubów. Do Kielc odszedł Dariusz Mielec, a do podkrakowskiego Zabierzowa Piotr Bagnicki i Marek Giza.

Wisła II Kraków. Teoretycznie w zespole może zagrać nawet Tomasz Frankowski, ale rzeczywistość może być bardziej brutalna. Ostatnio trenerowi Antoniemu Szymanowskiemu szkoleniowiec pierwszej drużyny Henryk Kasperczak "zabrał" do szerokiej kadry między innymi braci Piotra i Pawła Brożków, Kamila Kuzerę, Adriana Mrowca, Bartosza Iwana czy Łukasza Nawotczyńskiego.

Motor Lublin. Stabilna sytuacja finansowa. Do zespołu doszli zawodnicy niemieszczący się w kadrze pierwszoligowego Górnika Łęczna, jak np. Sebastian Szałachowski, który niedawno był na testach w Arsenalu Kijów. Zagra też Piotr Bielak - były pierwszoligowy obrońca Pogoni Szczecin i Groclinu Grodzisk, a ostatnio występujący w Podbeskidziu Bielsko Biała.

Hetman Zamość. Z podstawowego składu z drugiej ligi zostało sześciu zawodników, a przyszli między innymi Jarosław Czarniecki, były zawodnik drugoligowych Górnika Łęczna i Bełchatowa oraz bramkarz Marcin Mańka z Arki Gdynia.

Tomasovia Tomaszów Lubelski. Najbardziej znaną nową postacią jest Jacek Iwanicki, który kiedyś strzelał bramki dla Pogoni Staszów, a ostatnio był w kadrze Górnika Łęczna. Pozyskano też Marcina Łukaczyńskiego i Wiesława Montsko z Polonii Przemyśl oraz Andrzeja Wachowicza z Łady Biłgoraj.