SKOKI DO WODY. Mistrzostwa Europy Juniorów

Ani jednego medalu nie zdobyła na mistrzostwach Europy reprezentacja Polski w skokach do wody składająca się z czterech zawodników Stali Rzeszów i jednego reprezentanta Pałacu Młodzieży z Warszawy
Mistrzostwa rozegrano w Edynburgu. Polskę reprezentowali: trener Sierż Koczarian oraz Grzegorz Szczepek, Łukasz Pilch, Stanisław Stanio, Maciej Mackiewicz ze Stali Rzeszów i Karol Czerwiński z Pałacu Młodzieży z Warszawy.

- Generalnie, mimo że nie zdobyliśmy medali, występ naszych skoczków trzeba uznać za udany. Lekki zawód sprawił jedynie Grzegorz Szczepek, z którym wiązano nadzieje medalowe. Zawodnik przygotowywany był z kadrą seniorów, brał udział w zawodach seniorskich. Jego niezbyt udany występ w Edynburgu na trampolinie 1-metrowej można było uznać za przypadek. Zajął tam VI miejsce. Jednak na trampolinie 3-metrowej start Grześka był zupełnie nieudany. Zajął dopiero 18. miejsce - mówi Jerzy Szczerbaty, prezes Rzeszowskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Pozostali kadrowicze zaprezentowali się dobrze. Na uwagę zasługuje najmłodszy w ekipie, debiutujący na Mistrzostwach Europy Maciej Mackiewicz, który zajął 5 miejsce na wieży, 7 na trampolinie 1-metrowej i 8 na trampolinie 3-metrowej. Dużą szansę medalową otrzymał na wieży, ale debiutancka trema nie pozwoliła mu na zdobycie medalu.

Wyniki pozostałych zawodników:

Łukasz Pilch i Stanisław Stanio 6 m, w skokach synchronicznych na trampolinie 3m.

Łukasz Pilch 14 miejsce, trampolina 1 m

Stanisław Stanio 22 miejsce, trampolina 3 m

Karol Czerwiński 5 miejsce na trampolinie 1m, 7 miejsce na wieży 11 na trampolinie 3 m.