Kryterium kolarskie O Złoty Pierścień Krakowa

Grzegorz Wajs z grupy Servisco - Koop wygrał 21. Kryterium Uliczne ?O Złoty Pierścień Krakowa?. Rozegrany we wtorkowe popołudnie wyścig poprzedził rozpoczynający się w środę w Gdowie Małopolski Wyścig Górski.

Kryterium "O Złoty Pierścień" składało się z 57 okrążeń, z których co piąte, a także dwa ostatnie, były punktowane według systemu 5-3-2-1, w zależności od zajętych miejsc. Zwycięzcą miał zostać zawodnik, który ukończy wyścig z największą liczbą punktów.

Niemal od początku na trasie rządzili Jacek Mickiewicz z CCC Polsat i Grzegorz Gronkiewicz z Weltouru Sosnowiec. Jeszcze na 45. okrążeniu wydawało się, że to między nimi rozstrzygnie się walka o zwycięstwo. Wtedy po defekcie roweru na trasę wrócił Grzegorz Wajs. Dołączył do czołówki, a następnie nadrobił okrążenie nad innymi zawodnikami, co według przepisów stosowanych w tego typu kryteriach oznaczało, że jeśli ukończy wyścig, zostanie zwycięzcą. Tak też się stało. Wajs odebrał Złoty Pierścień z herbem Krakowa, a obok niego na podium stanęli Gronkiewicz i Mickiewicz.

Dziś w Gdowie podczas startu pierwszego etapu MWG Wajs założy żółtą koszulkę lidera. W zielonej koszulce dla najlepszego "górala" wystartuje najaktywniejszy wczoraj Gronkiewicz, białą koszulkę założy Grzegorz Putek z Weltouru Sosnowiec, najlepszy w kategorii nadziei olimpijskich (zawodnicy do 23 lat). Kolarze będą się ścigać na 139-kilometrowej trasie z Gdowa do Myślenic z trzema premiami górskimi.