Sport w skrócie

Patelka i Wierzbicki z ŻMKS Poznań na 17. miejscu żeglarskich MŚ klasy Cadet. Iwona Bota z LKS Sana Kościan trzecia w mistrzostwach Polski w biegach górskich w kategorii juniorek. Wyniki Wielkopolan w 7. Kolarskim Memoriale Janusza Hinza w Bydgoszczy.

ŻEGLARSTWO

POZNANIACY SŁABIEJ. Po sześciu wyścigach żeglarskich mistrzostw świata klasy Cadet, które odbywają się u wybrzeży belgijskiego miasta Nieuwpoort, poznańska załoga z ŻMKS spadła na 17. pozycję. Piotr Patelka i Szymon Wierzbicki jeszcze dzień wcześniej zajmowali szóste miejsce. Na 25. pozycję awansowała inna ekipa ŻMKS, Piotr Kasprzak i Jędrzej Charłampowicz. Najlepszą polską załogą jest po sześciu wyścigach ekipa Elektryka Grudziądz Michał Redmerski i Piotr Cybula.

BIEGI GÓRSKIE

Z MIĘDZYGÓRZA NA ŚNIEŻNIK. Znakomicie spisała się Iwona Bota z LKS Sana Kościan w mistrzostwach Polski w biegach górskich w kategorii juniorek. Na trasie z Międzygórza na Śnieżnik była trzecia. Walka o złoty medal rozegrała się pomiędzy najbardziej utytułowaną polską juniorka, 19-letnią Małgorzatą Górską, a 17-letnią Moniką Wiśniewską (mistrzyni kraju juniorek młodszych). Wygrała Górska.

gut

KOLARSTWO

MRÓZ, TARNOVIA I POZNAŃ. Marcin Lewandowski z grupy Action nVidia Mróz Borek Wlkp. wygrał rywalizację w kategorii seniorów 7. Kolarskiego Memoriału Janusza Hinza, który odbył się w Bydgoszczy. Wyścig rozegrano na pętli o długości 1,1 km. Zawodnicy musieli pokonać 60 okrążeń. Czwarte miejsce zajął inny kolarz Mroza Krzysztof Krzywy, a szóste - zawodnik KTK Bike Sport Kalisz Paweł Bronz. Rywalizację juniorów wygrał Piotr Krysman z Tarnovii Tarnowo Podgórne. W kategorii masters drugie miejsce zajął Lech Ergang z Tarnovii, a trzecie - Artur Spławski z PTC Poznań.

gut

OLIMPIADA MŁODZIEŻY

KOLARSTWO SZOSOWE. Trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej 9. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym zajęli reprezentanci KTK Kalisz. Nie zdobyli oni jednak indywidualnie żadnych medali, w przeciwieństwie do Koźminianki Koźminek. Dwa medale (złoty i srebrny) wywalczyła zawodniczka tego klubu Aleksandra Dawidowicz. Koźminianka zajęła dopiero czwarte miejsce w klasyfikacji klubów. Wielkopolska wśród województw była pierwsza ex aequo z województwem dolnośląskim.